top of page

Café Americano'yu doğru şekilde nasıl yapacağınızı öğrenin!

Türkler geleneksel kahve konusunda tutkulu. Bu içeceği o kadar çok seviyoruz ki, kahve içmeye alışkın olmadığımız bir şekilde hazırlandığında bile garip buluyoruz.

Kahveye tamamen aşık olan bir diğer insan ise Amerikalılardır. Ve geleneksel Amerikan kahvesinin suyla tamamlanmış espresso olduğuna inanıyorsanız , yanılıyorsunuz.


Americano'yu evde yapmayı öğrenmeye ne dersiniz ?

En sevdiğiniz kahve çekirdeğini seçin

İyi bir Amerikan kahvesinin hazırlanması her zaman filtrede kullanılacak çekirdeğin seçilmesiyle başlar . Evde bir öğütücünüz varsa, ideal olan her zaman çekirdeğin tamamını alıp kahveyi hazırlamadan hemen önce öğütmektir. Öğütücünüz yoksa, tozu hazır olarak satın alın, ancak her zaman kapalı bir kapta, ışıktan ve hava ile temastan uzakta saklamayı unutmayın.

Bu içecek için kahve çekirdeği seçimi damak zevkinize göre değişecektir . Daha tatlı, daha güçlü, daha hafif ve daha asidik seçenekler var . Etiketlerin büyük çoğunluğunda satın aldığınız ürünle ilgili bu bilgileri bulabilirsiniz.Kağıt filtreyi (veya elektrikli kahve makinesini) kullanın

Amerikan kahvesi hazırlamak için filtreleme yöntemini kullanacaksınız. Sıcak su ve kağıt filtre yardımıyla veya elektrikli kahve makinesinde (aynı prensipleri kullanan) yapılabilir.

Kağıt filtreye istediğiniz miktarda kahve tozu ekleyin (daha fazla toz, daha konsantre olacağını unutmayın) ve ardından içeceği hazırlamak için sıcak su uygulayın. Suyun sıcaklığına dikkat edin: Kahvenizin tadını etkileyebileceğinden çok sıcak olmamalıdır. Bu nedenle, su kaynadıktan sonra içeceği “çalıştırmak” için birkaç dakika bekleyin.


Sıcak su ve kağıt filtre yardımıyla veya elektrikli kahve makinesinde
Sıcak su ve kağıt filtre yardımıyla veya elektrikli kahve makinesinde


Sıcak veya soğuk olarak bir kupada servis yapın

Daha pürüzsüz ve içimi daha kolay bir kahve olduğu için Amerikalılar süzüntüyü büyük kupalarda veya bardaklarda (içeceği taşımak için kullanılan termal kaplara verilen isimdir) tüketmeyi severler.

İdeal olan, bu nedenle, evinizde aynı şekilde sıcak servis etmektir. Buzlu kahve sevenler için biraz buz eklemek de iyi bir fikir olabilir (bir gün gerçek Cold Brew denemek istemiyorsanız ).

Amerikan kahvesinin hafif bir tada sahip olduğunu hatırlamak önemlidir, ancak bu onun “ zayıf kahveolduğu anlamına gelmez . Bu içeceklerdeki kafein miktarı da yüksektir. Bu nedenle, gastrointestinal rahatsızlıktan kaçınmak için dikkatli tüketin.


Geleneksel Amerikan kahvesi tüketme alışkanlığınız var mı? Yoksa Brezilya kahvesini mi tercih edersiniz? Kahvenizi diğer kültürlere göre tatmanın başka yollarını öğrenin. Konuyla ilgili makalemize göz atın !

Comments


bottom of page