top of page

AeroPress İçin En İyi Filtreler


AeroPress'in evde ve her yerde harika tadımlık kahve demleme söz konusu olduğunda mükemmele yakın bir değer sunduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Peki ya kahvenizi daha da iyi hale getirebileceğinizi söylesek? Dikkatinizi çektik mi?

Hepimizin farklı kahve tercihleri ​​vardır; kimisi daha dolgun bir fincanı tercih eder, kimisi acı kahve ister ve kimisi biraz daha asitli bir demlemenin tadını çıkarır.

Sorun şu ki, kağıt filtreli kutudan çıkan #AeroPress, demlenmiş kahvenizi beğeninize göre ayarlamak için kolay bir yol sunmuyor.

Ancak, tüm bunlar değişmek üzere. Alışveriş yaparak ve satış sonrası #AeroPress filtrelerine yatırım yaparak, kutu standardı AeroPress kahve makinenizi yükseltebilir ve demlemenizi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Bu yazıda, bulabildiğimiz AeroPress için en iyi filtreleri sizin için derledik. Görev, pazardaki çok sayıda filtre ile oldukça zordu. Ama bize kalırsa, bunlar grubun en iyilerini sizin için bulduk.Farklı AeroPress Kahve Filtre Çeşitleri

Satış Sonrası AeroPress filtreleri üç ana tipte gelir: kağıt, metal, kumaş ve basınçlı.

Tat tercihinize ve yapmak istediğiniz temizlik miktarına bağlı olarak, her filtrenin artıları ve eksileri olacaktır.

Hadi daha yakından bakalım.

Kağıt: AeroPress ile birlikte temin edildiğinden aşina olacağınız kağıt filtre.

İyi çalışırlar ve tortuları ve kahve yağlarını filtrelerler - son demlemeniz gevrek, berrak ve diğer filtrelerin bazılarına kıyasla daha az asitli ve gövdeli olacaktır. İşiniz bittiğinde, kahve telvesini kompostun içine atabilirsiniz.

Metal: Yeniden kullanılabilir metal AeroPress filtresi, kağıt çeşitlerinin neredeyse tam tersidir.

Biraz daha “çamurlu” bir fincan ve gözle görülür miktarda kahve yağının filtreden geçmesini bekleyebilirsiniz. Metal filtreye geçmek, #French #Press tarzı kahve ile daha uyumlu bir kahve hazırlayacaktır .

Bez: Bez filtreler, kağıt ve metal filtreler arasında ortadadır.

Metal filtrelerle karşılaştırıldığında, kumaş türü kahvenizi filtrelemek için daha iyi bir iş çıkarır ancak fincanınıza daha fazla yağın akmasına izin verir. Daha temiz bir kahve fincanı tercih ediyor ama yine de daha dolgun bir fincan istiyorsanız, bez filtre harika bir seçim olacaktır.

Basınçlı: Popülerlik kazanan yeni bir AeroPress filtresi türü basınçlı çeşittir.

Bu yeni filtre, standart AeroPress'inizi geleneksel espresso ile daha uyumlu kahve demleyebilen bir şeye dönüştürmenizi sağlar.

Bu kategorideki AeroPress için en iyi filtre tipik olarak yeniden kullanılabilir bir metal filtre, yedek bir vidalı kapak ve basınçlı kahvenin içinden geçirildiği bir tür valf sistemi ile birlikte gelir.

5 En İyi AeroPress Kahve Filtresi

Aşağıda, ilginizi hak ettiğini düşündüğümüz AeroPress için en iyi beş filtreyi seçtik. Tercih ettiğiniz kahve tercihine bağlı olarak ihtiyacınıza uygun bir alt filtre bulunmaktadır.

Orijinal AeroPress Kağıt Filtreleri


AeroPress ile birlikte verilen normal kağıt filtrelerde yanlış bir şey yok; mükemmel bir iş çıkarıyorlar. Genellikle 350 parçalık paketler halinde gelirler.

Aşina olduğunuz bir şeye bağlı kalmak istiyorsunuz. Ama neden konfor alanınızdan çıkıp diğer AeroPress filtre önerilerinden birini denemiyorsunuz? Ürettikleri sonuçlara şaşırabilirsiniz.


İnce ve Standart Set


Metal AeroPress filtrelerini denemek istiyorsanız, demleme diskleri bulabileceğiniz en iyilerden bazılarıdır; Satış sonrası AeroPress filtreleri söz konusu olduğunda bunlar hemen hemen altın standarttır.

Filtre serilerinin yapım kalitesi mükemmeldir ve her filtre AeroPress için tasarlanmıştır ve tek parça paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Pazardaki diğer seçeneklerin aksine, sonunda bükülen veya serbest kalan daha az dayanıklı ağ tipi filtreyi tercih eder. Karşılaştırıldığında çok daha dayanıklıdır ve her filtre diski, tek bir çelik parçasından üretilir.

Bu tasarım, filtreyi görünür çapaklar olmadan pürüzsüz hale getirir ve neredeyse kağıt kadar ince olan sığ bir profil tasarımı sunar.


AeroPress İçin Dost Prismo Eklentisi


Daha espresso tarzı bir kahvenin tadını çıkarır mısınız? AeroPress, Prismo eklentisi ve filtresiyle bunu hemen hemen yapabilir .

Bu ürünü listedeki diğer tüm AeroPress filtrelerinden ayıran şey, demleme basıncını artıran tek yönlü basınçla çalıştırılan valftir.

Güzel olan şey, siz pistona basana kadar basınç valfinin kapalı kalmasıdır, bu da kahveyi normalde yapabileceğinizden daha uzun süre demlemenize olanak tanır.

Yeniden kullanılabilir metal filtreyle birleştirilen valf, standart AeroPress kurulumuyla elde edemeyeceğiniz daha #espresso benzeri bir lezzet profili oluşturmanıza yardımcı olur.


Pamuklu Kumaş AeroPress Filtre Diski


Fincanınızın dibinde kalan kahve tortusu hoşunuza giden bir şey değilse, AeroPress bez filtre sizin için iyi bir filtre olabilir.

Bez filtre, fincanınıza giren ince tortu olmadan daha zengin, daha dolgun bir fincan kahve üretir ve metal filtrelerin sıklıkla geçmesine neden olur.

Kağıt filtrenin aksine, AeroPress için bez kahve filtresi daha fazla yağın geçmesine izin verir. Kahve yağları lezzetlidir ve filtrelenmeyip fincanınıza geldiğinde kahvenizin tadında anında bir fark göreceksiniz.

Bez filtrenin yeniden kullanılabilir olduğunu da belirtmekte fayda var; sadece iyice yıkayın, kurumasını bekleyin ve hazırsınız.

Bu, en çevre dostu ürünü arayanlar için en iyi yeniden kullanılabilir AeroPress filtresidir.


Vegan Ağartılmamış Doğal FiltrelerKağıt filtrelerinize bağlı kalmayı tercih ediyor ancak daha çevre dostu bir seçenek istiyorsanız, vegan ağartılmamış doğal filtrelerden başkasına bakmayın.

Kağıt filtreler, normal beyaz AeroPress filtreleri için mükemmel bir alternatiftir ve tamamen klorsuzdur ve biyolojik olarak parçalanabilirler!

Kahvenin bu filtreden normal beyazlatılmış beyaz filtrelere göre biraz daha hızlı boşaldığını fark ettik. Ancak bunu söylerken kahvemizin tadında herhangi bir değişiklik hissetmedik ve fincanımızın dibinde herhangi bir kalıntı kalmadı.

Bu filtreleri üretmek için kullanılan kağıdın dokusu krep kağıda çok benzer, kalın ve serttirler ve aslında suyla yıkayabilir ve istediğiniz sayıda yeniden kullanabilirsiniz.

Comments


bottom of page