top of page

Kaliteli Kahve Satın Alma Rehberi


Gün içerisinde en çok tüketilen içeceklerin başında #kahve gelir. Buna rağmen kaliteli kahve ile vasat bir kahve arasındaki nüansları edebilenlerin sayısı oldukça azdır.

Peki kalite kahveye giden yol nereden geçer? İşte adım adım kaliteli kahve satın alma rehberi.

  1. Tazelik: Kahve kavrulduktan sonra 10 gün boyunca aromasını korumaktadır. Bu süreç uzadıkça kahve bozulmaz ama aroma özelliğini yitirir. Dolasıyla kahve alırken paket üzerinde ne zaman kavrulduğunu gösteren etiketi mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

  2. Öğütülmüş kahve oksijenle temas ettikçe aromasını yitirir. Bu nedenle oksijenle teması engelleyen paketteki kahveleri tercih etmelisiniz.

  3. "Kaliteli kahve her zaman pahalıdır" algısı doğru değildir. Top Roasters bu konuda oldukça hassasiyet göstermektedir. Kaliteli kahveyi farklı gramajlarla kahve sevenlerle buluşturmaktadır.

  4. Kahveyi kahve dükkanlarından satın almaya özen gösterin. Barista doğru kahve karışımı bilgisine sahiptir. Sizin kişisel tercihlerinizi de dikkate alarak damak hazzınıza uygun doğru ve kaliteli kahveye ulaşmanızı kolaylaştırır.

  5. Kahve çekirdekleri üzerinde yağ tabakası olmadığından emin olmalısınız.

Tüm bunlarla uğraşmak size zor geliyorsa kahvenizi doğrudan Top Roasters'tan alabilir kaliteli kahve içmenin nüanslarını öğrenebilirsiniz.Comentários


bottom of page