top of page

Şeker, Kahvenin Harika Bir Müttefiki


Bazıları şekerin kahve sevmeyen insanların kullandığı kaynak olduğunu söylüyor . İyi bir kahvenin tüm gövdesini, aromasını ve asitliğini takdir etmek için ideal olanın onu tek başına içmek olduğu doğru olsa da, bu, espressomuza başka tatlar ve dokular ekleyerek kendimizi memnun edemeyeceğimiz anlamına gelmez .

Tabii ki, bir #kahveyi tatlandırmanın nihai sonuçta belirleyici olduğu açık olmalıdır. Bu nedenle, bugün şekerli bir kahvenin orijinal özünü kaybetmemesi için en iyi seçeneklerin neler olduğunu analiz edeceğiz .

Bugün piyasada yapay tatlandırıcılar (sakkarin, aspartam...) yoluyla doğal kökenli her türlü maddeye (Akçaağaç, palmiye...) geleneksel şeker olsun, tatlandırıcı etkisi olan sayısız madde bulabiliyoruz .

Tüm bu tatlandırıcılardan yıldız şeker hala beyazdır veya rafine edilmiştir . Bu şeker türü, esmer #şekeri kaplayan ve ona karakteristik rengini veren melastan yoksun bırakan bir kimyasal arıtma işleminden geçmiştir .

Beyaz şekerde melas olmadığı için daha fazla sakaroz bulunur ve bu nedenle daha fazla tatlandırılır. Ancak tam tersine pekmezin sağladığı vitamin ve minerallerden yoksundur . Bu nedenle, kahverengi şekerin her zaman daha sağlıklı olduğu konuşulur.

Her türlü sıcak içecek için yaygın olarak kullanılan bir diğer seçenek de aromalı şekerlerdir . En yaygın olanları genellikle #vanilya, #tarçın, #karanfil, yıldız anason, çiçek veya narenciyeye dayanır.


Comments


bottom of page