top of page

Kahve Maragojisi


Maragogip çeşidine gerçek bir yüksek dağ #Arabica 'sı denilebilir. Karşılaştırma için, tahıllar deniz seviyesinden 700 metreye kadar yükseklikte yetiştirilir ve çeşitliliğin ilk kez yetiştirildiği Brezilya'nın Bayan bölgesi sadece 30 metre yükselir. Zengin çikolata tadı birçok kişiye tanıdık gelmemektedir, çünkü kahve Maragogype dünyada en yaygın olarak adlandırılamaz. Ancak, bu çeşidi deneyenler, onun bir tür hayranı olurlar.

İlk tecrübe

Aynı adı taşıyan şehrin yakınlarındaki #Brezilyalı yetiştiriciler, Para eyaletinin kurak bölgelerinde kök salacak bir bitki geliştirmek için #kahve ağaçları dikmeye karar verdiler. Sonuç olarak, tüm çeşitler hayatta kalmadı. Bu iklime en uygun birkaç türün aynı anda karşılıklı tozlaşmasıyla, meyveleri yetiştiricileri tam anlamıyla şaşırtan ve sevindiren tamamen yeni bir ağaç elde edildi.

Pürüzsüz pürüzsüz bir gövdeye sahip büyük etli kahve çekirdekleriydiler. Görünüşlerinden dolayı "fil tanesi" adını aldılar. Ve Maragogyp adı, yanında tarlaların olduğu şehrin onuruna çeşitliliğe verildi. Böylece, sıradışı ve kalıcı tadıyla bugüne kadar en sofistike gurmeleri memnun eden inanılmaz bir tahıl türü keşfedildi.

Dağıtım ve farklılıklar

Daha sonra, çeşitlilik sadece Güney Amerika'da değil, başka yerlerde de yetiştirilmeye başlandı. Bugün Maragogype şuradan bilinmektedir:

  • Guatemala;

  • Meksika;

  • Nikaragua;

  • Kolombiya.

En büyük tahıllar Nikaragua'da yetiştirilmektedir. Belki de bu, ılımlı nemli ayların sayısıyla kolaylaştırılır. Maragogype yetiştirme alanlarında aşırı sıcaklık veya yoğun yağış çok azdır veya hiç yoktur. Bu tahıllardan yapılan içecek özellikle ekşi, hatta viskozdur. Kahve kalın, zengin ve aromatiktir. Arabica'nın klasik ekşiliği ile mükemmel bir şekilde birleştirerek meyve, çikolata, fındık notaları açar. Bir latte veya kapuçinoda bile, Nikaragua Maragogype'nin zengin aroması iyi tanınır.

Ancak, mutfak nitelikleri açısından en iyisi kabul edilir.Guatemala Maragogype. Bu kahve, fındık ve çikolatanın ince notaları ile nefis dengeli bir tada sahiptir. Taneleri en düzgün olanıdır.

Demlendikten sonra tüm Maragogype çeşitleri arasında belki de en kolay kahve türü Kolombiya ve Meksika olarak kabul edilebilir. İçecek, dokuda hassas, ancak aynı zamanda oldukça zengin ve uzun bir tat bırakıyor.

Olağandışı Özellik

#Maragogype'ın durdurulmasının neredeyse imkansız olduğu bilinmektedir. Yani, farklı türdeki, ancak aynı türdeki tahıllardan belirli bir kalıcı içecek tadı elde etmek son derece zordur. Zamanla, Maragogype'nin aktif ekimi başladıktan sonra, yetiştiriciler karakteristik bir özellik fark ettiler. Kahve ağaçları çevrelerindeki atmosferi iyi emer. Yani, yolların yakınında veya konutlardan çok uzakta olmayanlar kesinlikle tatsız meyveler verdi. Onlardan gelen içecek, oldukça bulutlu ve uygun aroma olmadan dünyevi bir tat ile ortaya çıktı.

Bu nedenle, daha sonra Maragogype'in bölgenin maksimum ekolojik temizliğinin mümkün olduğu en uzak bölgelere dikilmesine karar verildi. Böylece, çeşitlilik dağlara "yükseldi". Uzaktaki tarlalarda yetiştirilen tahıllar en değerlileridir. Mükemmel bir aromaya, zengin bir tada ve parlak bir tada sahiptirler.

Ne yazık ki, bu mucize tahılı dünyaya tedarik eden çok fazla marka yok. Doğal olarak bu, Maragogype içeren karışımların maliyetini etkiler. Ve yine de, olağanüstü tadı, zengin kokulu buketi - kayıtsız bırakmayın. Belki de yakın gelecekte bu, Maragogype çeşidinin sadece Avrupa'da değil, Avrupa'da da kitlesel dağılımına yol açacaktır.


Comments


bottom of page