top of page

Kahve Filtreleri


Kahve filtresi seçimi kahve çekirdeği seçimi kadar önemlidir. Çünkü kahvenin kıvamından, lezzetinden tutun aromasına kadar oldukça etkili bir rolü bulunmaktadır. En sık kullanılan #kağıt filtre dışında #metal ve #bez filtrelerde yine kullanılan filtreler arasındadır.

Kağıt Filtre;

Tek kullanımlık olmaları nedeniyle hijenik ve pratiktir. Ayrıca yıkanma gerektirmediği için zamandan tasarruf ettirmektedir. Filtre boyutları yapacağınız fincan sayısıyla doğru orantılıdır. 1x2 ve 1x4 olmak üzere iki ölçüsü bulunan filtreler de iki fincan için 1x2, dört fincan için 1x4 boyutundaki filtreler kullanılır. Alacağınız kağıt filtrenin kağıt kalitesinden ve renklendirilmemiş olmasından emin olmanız gerekmektedir.

Bez Filtre;

Sürekli yıkanıp kullanma imkanı sunduğundan dolayı oldukça ekonomiktir. Yalnız kahve demlenir demlenmek yıkanmalı ve gerçekten temizlendiğine emin olunmalıdır. Sürekli #kahve tüketenler için zahmetli bir kullanıma sahiptir. Fakat çok kahve tüketmeyenler için oldukça ekonomiktir.

Metal Filtre; Uzun ömürlü filtredir. Paslanmaz çelikten yapıldığı için paslanma sorunu bulunmaz. Bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir. Yalnız gözenekleri kağıt ve bez filtreye göre daha geniş olduğundan kahve tortularını geçirebilir. Bu da yoğun kahve sevenlerin hoşlanacağı bir durumdur.

Comments


bottom of page