top of page

İnternetten Kahve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Günümüzde alışveriş alışkanlığı sanal ortama hızla evrilmeye devam etmektedir. Gerek zaman kazandırması gerekse ürün seçeneklerinin fazla olması ve bir tıkla ihtiyaçlarınızın evinize kadar gelmesi sanal alışverişe olan ilgiyi arttırmaktadır.

Sanal alışverişinizi kolaylıkla yapacağınız ürünlerden bir tanesi de #kahvedir. Doğru kahveye ulaşmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Sadece kahveden emin olmanızı gerektiren bir kaç nüans bulunmaktadır. Top Roasters olarak dikkat ettiğimiz sizinde kahve satın alırken dikkat etmeniz gereken hususları bir araya getirdik.

İnternetten kahve alırken dikkat etmeniz gerekenler;


  • Alışveriş Yaptığınız Sitenin Güvenilir olması; Sanal alışverişte en büyük sorunlardan bir tanesi de alışveriş yapılan sitenin güvenilir olup olmadığıdır. Linkin yanına tıklayarak bağlantının güvenilir olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca spesifik bir bilgi olarak kahve alacağınız firmanın şubeleri, kafeleri olup olmadığına da dikkat edebilirsiniz. Top Roasters bir çok noktada bulunan kafelerinde misafirlerini ağırlamaktadır.

  • Kavrulma Tarihi; Kahvenin toplanması dışında asıl hikaye #kavrulma işleminde başlamaktadır. Taze kavrulmuş kahve tüketmeyi istiyorsanız kahvenin kavrulma tarihine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Yurt dışında kavrulmuş kahveler gümrük süreci dahil çok beklediği için tazeliğini buna bağlı olarakta aromasını yitirmektedir. Türkiye'de kavrulmuş olanları daha taze tüketmeniz mümkündür. Top Roasters kahvelerini en taze şekilde size ulaştırmak için kavurma işlemini siparişten sonra yapmaktadır.

  • Aynı Gün Kargo; İnternetten kahve alışverişi yaparken aynı gün kargoya verilmesine dikkat etmelisiniz. Eğer kargoya bir iki gün sonra verilirse taşıma süresi de eklendiğinde kahve size ilk tazeliğiyle ulaşamayacaktır. Top Roasters kahvelerini aynı gün #ücretsiz #kargo ile göndermektedir.

  • Kahveyi Çekirdek Olarak Alın; Eğer evde öğütme şansınız varsa kahveyi çekirdek olarak alabilirsiniz. Böylece raf ömrü daha uzun olacaktır ve her defasında taze çekilmiş kahve tüketme şansına sahip olabilirsiniz.

  • Alışveriş Yaptığınız Sitenin İletişim Bilgilerini Alın; Alışveriş yaptığınız firmanın detaylı iletişim bilgilerini alırsanız sorun yaşadığınızda doğrudan ulaşarak sorunu çözebilirsiniz.

Comentários


bottom of page