top of page

Kahve Paketlerinin Önemi


Kahvenin önünüze gelene kadar oldukça uzun bir hikayesi vardır. Toplanmasından kavrulmasına kadar ne kadar önemliyse saklanması, saklanırken tazeliğini, yapısını, aromasını ve bütünlüğünü koruması da o kadar önemlidir.

Kahvenin taze tüketilmesi gerekmektedir. Bu tazeliğini ilk andaki gibi korunması da paketlenmesiyle doğrudan orantılıdır. Peki #kahve #paketlerinde nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Bu soruyu cevaplamadan önce kahve paketleri hakkında biraz da olsa fikriniz olması gerekiyor.

Genel olarak kullanılan dört adet paketleme seçeneği bulunmaktadır. Firmalar tarzlarına uygun paketleme yöntemini seçerek müşterilerinin kahveyi taze tüketmelerine olanak sağlarlar.

Paket seçenekleri:

Teneke Kutu

Cam Kavanoz

Vakumlu Paket olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kahve satın alırken paketini mutlaka incelemeniz gerekmektedir. Delinmiş, nemlenmiş, açılmış paketleri satın almamaya özen göstermelisiniz..

Kahve karanlık ve nemsiz alanda, hava ve gün ışığı almayacak paketlerin içinde saklanmalıdır. Üzerinde içeriği hakkında bilgi veren etiket mutlaka bulunmalıdır. Kahvenizden daha fazla keyif almanız ve daha uzun saklayabilmeniz için bu unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir.


Comments


bottom of page