top of page

French Press'te Cold Brew Nasıl Demlenir?


Soğuk demlenmiş kahve hiç bu kadar popüler olmamıştı.


Bir Bakışta French Press Cold Brew

Neye ihtiyacınız var?

  • 140 gram kahve. soğuk demleme için orta-koyu veya koyu kavrulmuş kahve .

  • 8 bardak (1 litre) French Press. İşte en iyi French Press önerilerim .

  • Kahve terazisi. Herhangi bir normal mutfak terazisi işi yapacaktır.

  • Değirmen; burada bulabileceğiniz mükemmel bir ev değirmeni yapar .

  • Tahta kaşık.

Sonuç

  • Toplam demleme süresi: 12:00 saat.

  • Verim: 8 bardak (1L).

  • Kupa Özellikleri: Ağır ve sağlam. Daha Fazla Lezzet, Daha Az Asitlik.


Kolay French Press Cold Brew Kahve

İyi haber şu ki, muhtemelen bunu gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan kahve malzemelerinin çoğuna zaten sahipsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan, French Press ile soğuk demleme kahvenin nasıl yapılacağına dair rehberim burada .

Bu French Press soğuk demleme kahvesi o kadar kolay ki, hemen yapmak için sabırsızlanacaksınız.


Adım 1: Kahveyi Tartın ve Öğütün


Çoğu soğuk demlenmiş kahve tarifinde 7.1 su/kahve oranı kullanılır. Profesyonel olmayanların terimleriyle, her litre su için yaklaşık 140 gram su eklemeniz gerekir. Kahve demleme oranları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Bu #cold #brew tarifi için 1 litre French Press (8 fincan) kullanıyorum ama daha küçük French Press kullanıyorsanız kahve ve su miktarınızı buna göre ayarlayın.

Kahvenizi tarttıktan sonra, normal French Press demleme için normalde yaptığınız gibi öğütücünüzü kaba bir öğütmeye ayarlamak isteyeceksiniz.


Öğütücünüz, sahip olduğunuz kahve demleme ekipmanının en önemli parçalarından biridir. İyi kahve ancak eşit ekstraksiyon ile elde edilebilir, bu da ancak eşit kahve parçacık boyutu ile mümkündür. Eşit, tek tip parçacık boyutuna sahip olduğunuzdan emin olmak için iyi bir çapak öğütücüye ihtiyacınız vardır.


Adım 2: Oda Sıcaklığında Su EkleyinÇekilmiş kahvenizi #French #Press'e ekleyin, telveyi düzleştirmek için hafifçe sallayın. 1 litre filtrelenmiş suyu (kabaca 4 bardak) üzerine yavaşça dökün. Diğer tüm kahve demlemelerinde filtrelenmiş su önerilir, ancak zorlama gelirse, soğuk demleme ile musluk suyuyla kurtulabilirsiniz.


Adım 3: Kahve Telvesini Karıştırın


French Press soğuk demlemenizin birinci sınıf olmasını sağlamanın püf noktası, tüm zeminlerin suya tamamen batmasını sağlamaktır. Bunu yapmak için bir kaşık (cam French Press kullanıyorsanız tahta) veya plastik AeroPress karıştırıcıyı kullandığım gibi alın ve kahve telvelerini tamamen daldıracak şekilde yavaşça hareket ettirin.


Adım 4: Uzun Bekleme


Kapağınızı French Press'inize yerleştirin, ancak henüz daldırmayın. Herhangi bir iyi soğuk demleme kahvesi zaman alır ve bu kaba öğütme ile soğuk demlenmiş French Press'inizin oda sıcaklığında demlenmesi için en az 12 saat gerekir.

Ekstraksiyon için ısı gerektiren diğer sıcak kahve demleme yöntemlerinden farklı olarak, soğuk demleme işlemi, kahvenizden yeterli bir ekstraksiyon elde etmek için zamanla ısının yerini alır. Kahveniz ne kadar uzun süre demlenirse çekirdeklerinizin içinden o kadar fazla yağ ve aroma salınır.​


Adım 5: Uygulama


12 saat sonra, eserinizi örneklemenin zamanı geldi, ancak burada bekleyin, biraz zorlaşabilir. 12 saatlik demlemeden sonra, kahve telvesi herhangi bir çalkalamaya karşı daha uçucu hale gelir, bu nedenle kahve telvesinin hemen üzerinde duran French Press pistonunu dikkatlice aşağı doğru itin.

Adım 6: İçin ve Keyfini Çıkarın


Şimdi lezzetli French Press soğuk demlenmiş kahvenin tadını çıkarma zamanı.

Bu French Press soğuk demleme tarifi çok konsantre bir kahve üretir, bu yüzden 60/40 kahveyi soğuk suyla karıştırmanızı veya sadece birkaç büyük buz parçası eklemenizi öneririz.


Comentarios


bottom of page