top of page

Cold Brew Kahvesinin Öğütümü Nasıl Olmalıdır?


Soğuk demlenmiş kahve, taze çekilmiş kahvenin tadını pürüzsüz, soğutulmuş bir içecekle çıkarmanın mükemmel yoludur. Sıcak aylarda yudumlamak için idealdir.

Basitçe söylemek gerekirse, soğuk demlenmiş kahve tam olarak tanım üzerinde ne yazıyorsa onu yapar. Normal sıcak su yerine soğuk suyla demlenmiş bir kahve verir. Bu çok ferahlatıcı ve tatlı aromalı bir sonuç verir.

Bu buzlu kahvelerin sadece kafe baristaları tarafından yapıldığını düşünebilirsiniz, ancak evde basit yöntemler ve uygun fiyatlı ekipmanlar kullanarak kendi lezzetli, soğuk içeceğinizi yaratabilirsiniz.

Soğuk demleme yöntemi nasıl olur?

Soğuk demleme kahve yapmanın çeşitli yolları vardır, ancak genellikle öğütülmüş kahvenin soğuk suda birkaç saat demlenmesiyle yapılır. Cold Brew demleme fazla miktarda buzlu kahve hazırlamanızı ve evinizdeki buzdolabında saklamanızı sağlar.

AeroPress , buzlu suyu kahve telvesinden çekmek için yerçekimi gücünden yararlanır ve hareket halindeyken o taze soğutulmuş kahveyi elde etmek için idealdir.

Cold Brew kahvenin çekirdeği nasıl öğütülmelidir?

Soğuk demleme için ideal öğütme boyutu, kaba ve orta öğütülmüş kahve arasındadır. Elinizde kaba deniz tuzu gibi hissettiren oldukça kaba bir öğütme sonucu arıyorsunuz. Bu, kahvenin soğuk suda nazikçe ve yavaşça demlenmesi için yeterli yüzey alanı sağlayarak tatlı, hafif bir tat ve pürüzsüz bir sonuç verir.

Çekirdeklerinizi daima, elde etmek istediğiniz kahve hacmi ve lezzet gücü için ihtiyacınız olan miktarı kullanarak taze olarak öğütün. Bu, en aromatik ve lezzetli soğuk demlenmiş kahveyi elde etmenizi sağlar.

Ardından kahvenizi demlemeye bırakın ve servis yapın ve keyfini çıkarın.

Kommentare


bottom of page