top of page

Baristalar için Profesyonel Süt Termometresi


Termometreler, cappuccino , latte veya espresso ve süt bazlı herhangi bir içecek hazırlamak için tam olarak ideal sıcaklığı bilmenizi sağlayacak mükemmel bir eğitim aracıdır .

Ve eğer kahve hazırlamayı çok ciddiye alıyorsanız , sıcaklık ve zaman, kontrol etmeniz gereken çok önemli iki faktördür , çünkü bu cihazlar, sütlü köpüğün veya kahvenin bir daha asla çok sıcak veya soğuk olmamasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Ne de olsa sütün buharlaştırılması ideal sıcaklığın uygulanmasına ve böylece cappuccino veya latte'yi doğru şekilde hazırlayabilmek için tam hacim, doku ve parlaklığa ulaşılmasına bağlı olacaktır.

Aksine, bu değişkeni kontrol etmenin önemli olmadığını düşünüyorsanız , elde edeceğiniz şey sütü kaynama noktasının üzerinde ısıtmak, böylece tüm özelliklerini kaybetmektir.

Termometrenin chemex gibi filtre kahve makineleri veya sifonlu kahve makineleri gibi kahve hazırlama yöntemlerinde de kullanılması oldukça yaygındır . Kahveyi yakmak ve çok hoş olmayan bir içecek almak istemiyorsanız, suyun sıcaklığını kontrol etmek önemli olacaktır.

Son olarak, özellikle kahvenin profesyonel dünyasına ilgi duymaya başlıyorsanız, cappuccino, latte ve diğer kahve çeşitlerinizde her zaman tutarlılık elde edebilmeniz için barista termometre kullanmanızı öneririz.


Süt termometresi kullanmak neden önemlidir?

Sütün optimal sıcaklığını dokunma ve ses yoluyla belirlemek baristalar arasında yaygın bir uygulama olmasına rağmen .

Mükemmel bir fincan kahve elde etmek bir tutarlılık, hassasiyet ve bol pratik tekniğidir , bu yüzden bu araç herhangi bir profesyonel #barista için gerekli bir unsurdur.

Bununla, dokunma duyusunu kullanma tekniğinin yanlış olduğunu kastetmiyoruz, bir termometre her gün tutarlı bir kahve elde etmenize yardımcı olacaktır.

Bu, her zaman aynı kalite ve lezzette bir kahve hazırlayacağınız anlamına gelebilir, bu da özellikle bir kahve dükkanınız varsa ve müşterilerinize mümkün olan en kaliteli kahveyi sunduğunuzdan emin olmak istiyorsanız önemlidir .

Ayrıca sütün sudan daha düşük bir kaynama noktasına sahip olduğunu ve bu nedenle sütün farklı sıcaklık türlerine nasıl tepki verebileceğini anlamak önemlidir.

Bir termometreye sahip olmak , sütün aşırı ısınmasını ve aradığımız kıvamı ve lezzeti kaybetmemenizi sağlayacaktır.

Aynı şekilde, özellikle kahve hazırlamak için aeropress veya pistonlu kahve makinesi gibi filtreleme veya damlatma yöntemleri kullanıldığında suyun sıcaklığının kontrol edilmesi önemlidir.

Son olarak dokunma ve ses tekniğinin kötü bir uygulama olmadığını, zamanla kazanılan bir beceri olduğunu vurgulamak isteriz.

Bu nedenle, profesyonel kahve dünyasına başlıyorsanız, temel barista kitinize bir termometre eklemeniz önemlidir , çünkü pratik yapmaya başlamanıza ve hata yapmadan ilk kahvelerinizi hazırlamanıza çok yardımcı olacaktır.

Comments


bottom of page