top of page

Arabica Kahve Çekirdeği Neden Bu Kadar Çok Seviliyor?


Arabica kahvesinin dünyanın en beğenilen kahvelerinden biri olduğu bir sır değil. Aslında Top Roasters'ta her zaman #Arabica kahvesini tercih ettik çünkü ürünlerimizde her zaman aradığımız Premium seviyeye ulaşmamızı sağlıyor. Peki Arabica kahvesini neden bu kadar çok seviyoruz? Size üç basit açıklama sunuyoruz

1. Aroma bakımından zengin bir kahve

Arabica kahvesi, kalitesiz olduğu düşünülen #robustadan çok daha karmaşıktır. karmaşıklığı göre onlar fincan kahve ulaştığında sonra tüm duyu notları açığa aromaları ve lezzetleri, büyük bir zenginlik olduğu anlamına.

2. Daha rafine

Arabica kahvesi sadece daha zengin ve daha karmaşık tatlara sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda en uzman damak tadına göre daha rafinedir. Bu çeşit, taze, meyvemsi ve çiçek notaları ile daha kokulu, tatlı, pürüzsüz bir kahve üretir. Asitliği hoş ve dengeliyken, robustalar daha güçlü ve daha acı kahveler üretir.

3. Daha az kafein içerir

Arabica çekirdeklerinde Robusta'nın yarısı kadar kafein vardır. Çekirdek az kavrulmuş ve infüzyon süperdir. Otomatik espresso makinesi ile yapılırsa eğer, kafein azalır.

Comentários


bottom of page