top of page

Şükran Günü Kahve Rehberi

#Şükran Günü yemeğine hazırlanmak gerçekten zaman alabilir. Ancak bu uzun yemek hazırlama içinde günün kahvesi olmadan yapılamaz. Güne başladığınız andan fırına koyduğunuz hindinin kokusu gelene kadar geçen zamandan herkesi formda tutacak bir kahve tarifimiz var.


Her şeyden önce, önünüzde uzun bir gün var. İster yemeğin sorumluluğunu tek başınıza alıyor olun, ister sadece koltuktan moral desteği sağlıyor olun, güne başlamak için o yoğun kafein telaşına ihtiyacınız olacak. #Chemex'inizi yapmak sabahın en önemli olayı değilse, kahvenizi otomatik olarak bu kadar erken başlatmanızı öneririz.


Pekala… hindi fırında ve patatesler kaynıyor. Gün ortasına geldik, şekerleme zamanı gibi gelmeye başladı ve kahvenizi hazırlamaya başlamayı tercih edebilirsiniz. Kolay ve hızlı #macchiatolar, gün ortası durgunluğunun etkisini göstermeye başladığını hissettiğinizde tercih edilebilir. Espressonuzu yaklaşık 25 gr olarak çekin ve sadece birkaç ml hafifçe ısıtılmış süt ekleyin.


Gün sona yaklaşıyor. Akşam yemeği yapıldı ve tatlı yenildi. Gecenin bu noktasında ailece genellikle oturma odasında sohbet etmek, film izlemek veya masa oyunu oynamak için toplanır. Bu, genellikle herkes için biraz vanilyalı latte yapmak için uygun zamandır (çocuklar için vanilyalı buharlı pişiriciler). Neyse ki vanilya şurubu muhtemelen bugün yapacağınız en kolay şey olacak.


İhtiyacınız olanlar: 1su bardağı şeker

1 su bardağı sıcak su 1 ½ çay kaşığı vanilya özü

Yapılışı:

Bir tencerede biraz su ısıtın ve kaynatın. Bir bardak ölçün ve şekerle karıştırın. Hepsi eriyene kadar karıştırın, vanilya özü ekleyin.

Vanilyalı latte yapmak için espressonuzla birlikte bardağa bir miktar şurup ekleyin, sütünüzü buharlaştırın ve ardından sevginizi ekleyin.
Comments


bottom of page