top of page

Tatil Sonrası Sendromu Önlemek İçin Kahve


İşe geri dönmenin normalden daha zor olduğunu düşünenlerden misiniz ? Endişelenmeyin, çünkü sizin için bir çözümümüz var. Ve çalışma saatlerinde #kahve içmenin ihtiyacınız olan tüm motivasyonu ve konsantrasyonu kazanmanıza yardımcı olabileceği keşfedildi . London School tarafından yapılan bir araştırma, kafein alımının iş yerindeki hata sayısını "önemli ölçüde" azalttığı sonucuna varmıştır . Araştırmacılara göre kafein , "kavramların oluşumunu ve akıl yürütmeyi" geliştiriyor. Aynı şekilde, iyi bir kahvenin teşvik edilmesi sayesinde çalışma saatleri sırasındaki diğer önemli nitelikler de artar.hafıza, yönelim, dikkat, performans ve algı gibi .

Ve sadece bu değil. Şaşırtıcı görünse de, farklı klinik deneyler kahvenin aynı zamanda ekran karşısında uzun günler geçiren insanların yaşadığı tipik servikal, sırt, önkol ve bilek ağrılarını da azalttığını doğruladı.

Ve bitirmek için, iş arkadaşlarımızla kahvenin değerli anını unutmamalıyız . Sosyal ilişkileri ve ekip çalışmasını geliştirmek için ideal bir mola . Tabii ki, kahve her zaman uygun ölçülerde alınmalıdır, çünkü fazlalık, stresi ve gerginliği artırarak iş üzerinde olumsuz bir etkiye de sahip olabilir .

Comments


bottom of page