top of page

Kamp Esnasında Lezzetli Kahve Yapmanın Sırları


Sabahları doğada gün ışıklarını karşılamanıza bir fincan sıcak #kamp kahvesinin eşlik etmesi kulağa harika geliyor değil mi?

Kamp yaparken iyi bir #kahve biraz hazırlık gerektirir ve yanınızda birkaç alet getirmeniz gerekebilir.

Kahve demlemek için ne kadar zaman harcamak istediğinize ve sırt çantanıza ne kadar yük eklemek istediğinize bağlı olarak, günlük kahvenizi hazırlamanın birçok farklı yolu bulunmaktadır.

Kovboy yöntemini kullanarak kamp kahvesi yapmak az malzeme ile kamp yapmak isteyenler için idealdir.

  • Gerekli Süre: ~4 Dakika

  • Gerekli Malzemeler: Kahve telvesi, Sıcak su

Sınırlı kaynaklar kullanarak kahve demlemenin basit bir yoludur. Tek ihtiyacınız olan, bir kamp ateşi veya kamp ocağının üzerine yerleştirebileceğiniz bir tür kap ( genellikle bir cezve veya su ısıtıcısı ).

Kovboy demleme yöntemiyle kahve yapmak için önce su ısıtıcısında su kaynatmanız gerekiyor. Ardından, suyu yaklaşık 360 saniye soğumaya bırakın.

Ardından, kahve telvesini ekleyin ve karıştırın. Kahve telvesi suyla temas ettiğinde cızırtılı bir ses duyacaksınız ve hatta biraz köpük fark edebilirsiniz.

Kahvenin bir iki dakika oturmasına izin verin. Tekrar karıştırın ve bir dakika daha dinlenmeye bırakın.

Kahve telvesi su ısıtıcınızın dibine çöktüğünde kahveyi yavaş yavaş kahve fincanınıza dökün ve keyfini çıkarın.

Kahve Demleme Torbası Kullanın

  • Gerekli Süre: ~4 Dakika

  • Gerekli Şeyler: Kahve poşeti (sepet kahve filtresi, kahve telvesi, kasap ipi), Kettle, Su

Kahve poşetleri, kampta kahve ihtiyacını gidermenin kolay ve hızlı bir yoludur.

Bir mağazadan satın alabilir veya evde kendiniz yapabilirsiniz. Bu poşetleri kaynar suya atmanız ve demlenmesi için birkaç dakika demlenmesine izin vermeniz yeterlidir.

Yerden tasarruf sağlarlar ve temizlemek için daha az çaba gerektirirler.

Kahve demlemek için bu yöntemi kullanmayı planlıyorsanız, normal bir sepet kahve filtresi alıp düz bir şekilde koyarak kendi kahve çantanızı yapabilirsiniz. Filtreyi büyük bir kepçe çekilmiş kahve ile doldurun. Bir kasap ipi kullanarak filtreyi sıkıca bağlayın. Tutacak bir kuyruğunuz olması için biraz sicim bırakın, ardından fazla filtreyi kesin.

Kahve poşetinizle demlemek için suyu ocakta veya ateşte kaynatın. Kahve poşetini sıcak suya koyun ve bir ila üç dakika demlenmesine izin verin. Kahve poşetini çıkarın ve taze kamp kahvenizi için.

AeroPress Harika Bir Kamp Kahve Makinesidir

  • Gerekli Süre: ~3 Dakika

  • Gerekli Şeyler: AeroPress, Su Isıtıcısı, Su, Kahve telvesi

AeroPress, bir demleme ve bir Fransız presinin birleşimidir. Bu demleme yöntemini kullanarak bir Amerikan tarzı kahve ve hatta bir espresso shot elde edebilirsiniz !

AeroPress kabınızın daha büyük tüpüne iki kaşık kahve ekleyin. Kahve telvesini ıslatın ve yarım dakika çiçek açmasına izin verin. Hazne dolana kadar sıcak su ekleyin. Kahve telvesini kaşık kullanarak karıştırın. Pistonu hazneye yerleştirin ve ardından yavaşça aşağı bastırın. Tatmak için su ekleyebilirsiniz.

AeroPress'i aşağı bastırmaya başladığınızda devrilmesini önlemek için kullanmayı planlıyorsanız sağlam bir kupa kullanın.

Ekstra Güçlü Moka Pot Kahve Yapın

  • Gerekli Süre: ~8 Dakika

  • Gerekli Şeyler: Ocak üstü espresso makinesi ( moka pot ), kahve telvesi, su

"Moka kapları" olarak da bilinen ocak üstü espresso makineleri, zengin ve güçlü demlenmiş kahve üretir. Bu yöntem de popüler bir Avrupa geleneğidir.

Moka pot yöntemini kullanarak kahve demlemek için alt bölmeyi su, orta bölmeyi kahve ile doldurmanız yeterlidir. Ardından servis sürahisini en üste yerleştirmelisiniz.

Su kaynadığında kahve özünün servis kabına çıktığını fark edeceksiniz. İşlem bittikten sonra lezzetli kahvenizi tüketebilirsiniz.

French Press Kahvesi Yapın

  • Gerekli Süre: ~4 Dakika

  • Gerekli Şeyler: French press , Su ısıtıcısı, Kahve telvesi, su

Fransız kahve makineleri dayanıklı malzemelerle gelir. Kamp için ideal olan çift cidarlı plastik veya paslanmaz çelik olabilirler.

French press , yerleşik bir gram ölçeği ve zamanlayıcıya sahip olduğu için özellikle seyahat demlemeleri için idealdir, bu nedenle kahveyi ölçmek veya dik zamanı izlemek için ekstra araçlara ihtiyacınız yoktur.

Kahve yaparken, bir kepçe çekilmiş kahve için bir bardak su demlemeniz gerekir. Kaynayan suyu yarım dakika soğumaya bırakın.

Kahvenizin çiçeklenmesini beklerken suyun yarısını prese dökün. Bir dakika sonra kalan suyu dökün. Birkaç dakika demlenmesine izin verin.

Kahvenizin daha güçlü olmasını istiyorsanız, 3 dakikadan fazla demlenmesine izin verin. Ardından French Press pistonuna hafifçe bastırın. Ardından kahvenizi dökün ve keyfini çıkarın.Comments


bottom of page