top of page

Kahve Hakkında En Sevilen Kitaplar


Kahve hakkında kısa zamanda çok şey öğrenmek için kahve hakkındaki kitaplardan daha iyi ne olabilir? Top Roasters en iyi kahve kitaplarını sizin için bir araya getirdi.

Passion Cafe;

Kitap, tüm kahve zincirini baştan gözden geçiriyor ve ardından kahvenin hazırlanmasıyla ilgili daha spesifik yönlere geçiyor. Sadece birkaç sayfada, size iyi bir kahve hazırlamak için gerekli temel unsurlara dair mükemmel bir genel bakış sunuyoruz :

 • kahve seçimi

 • koruma

 • öğütmek

 • Su

 • espresso yapmak

 • latte sanatının hızlı sunumu

Ayrıca, kahve ile ilgili ekipmanlar (kahve makineleri, öğütücüler vb.) hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ve bu kahve kitabı , kahve bazlı tariflerin bir listesiyle sona eriyor, damak tadınızı şaşırtmak istiyorsanız ideal!

Ancak bundan önce, kitabın ikinci büyük bölümü farklı kahve üreten ülkelere ayrılmıştır. Afrika, Latin Amerika ve Asya'nın kahve üreten üç ana kıtasında 32 farklı ülkenin sunumuna erişebileceksiniz .

Yeni kahveler keşfederken bu kitabın elinizin altında olması gerçekten ilginç, çünkü kişi kahvenin tadına baktığı bölge hakkında bilgi bulabilir. Ayrıca kitap, aroma çarkını çift ​​sayfada sunuyor. Bu çarkı tadım sırasında gözünüzün önünde bulundurmanız, içtiğiniz kahvelerdeki aromaları tespit etmeye çalışırken oldukça pratiktir.

Kahve Roket Bilimi Değildir!

Birçok meraklı ve profesyonel tarafından önerilen kahve kitaplarından biri !

Gerçekten hoş, açık ve herkes için erişilebilir olan bu kitaba göz atmaktan gerçekten keyif aldım . Genç bir kahve sever için bazen çok kapsamlı olan bazı teknik unsurlar olsa da, yine de çok ilginç!

Örneğin, mükemmel bir espresso elde etmek için (çoğu insan için önemsiz görünen) küçük ayrıntılara dikkat etme ihtiyacını gerçekten anlayabiliriz.

Dünya Kahve Atlası

İlk bölüm şunlara ayrılmıştır:

 • kahvenin tarihine

 • kahve ve farklı kahve çeşitleri ile

 • farklı hasat sonrası tedaviler

 • kavurma

 • çıkarma yöntemlerine

İkinci bölüm ise, kahve üretiminin farklı bölgeleri hakkında çok sayıda bilgiyi bir araya getiriyor . Bu nedenle, bu kitapta en az 35 ülke çok kapsamlı bir şekilde sunulmaktadır.

Kahve

Kahvenin nasıl yetiştirildiğini, aynı zamanda kahve çeşitlerinin ne olduğunu, nerede yetiştiğini ve özelliklerinin neler olduğunu öğreniyoruz...

Tadını öğrenmek ve kahve içmenin nasıl bir his olduğunu mükemmel bir şekilde tarif edebilmek istiyorsanız, bu kitap tam size göre (ve biraz da pratik!).

Kahvenin Hikayesi;

Kahve, gerçekten de tarihi yönlendiren bir madde mi? Nerede doğdu, hangi yollardan geçerek bize geldi? Batı medeniyeti, aydınlanmasını kahveye mi borçlu? Stewart Lee Allen, bu çarpıcı soruların yanıtını bulmak için kafein dolu bir maceraya atılıyor.


Sekiz yüz yıl önce kahvenin ilk kez ekildiği Güney Yemen’in köylerinden, Nobel Ödüllü iki Hintlinin kahve içmek için uğradıkları mağara benzeri kahvehaneye… Fransız İhtilali’nin başladığı Paris salonları ve kafelerinden, Amerika’nın yol kenarı lokantalarına… Kahvenin izinde dünyanın dörtte üçünü gezen Allen, kahvenin tarihini edebi bir tatla anlatıyor.


"Okuyucuyu alıp eski Etiyopya eşkıyalarına, Parisli garsonlara ve Türkiye’den Brezilya’ya hoş rayihalı kahvehanelere götürüyor. Son damlasına kadar güzel!" -Mort Rosenblum


Comentários


bottom of page