top of page

French Press İle American Press Arasındaki Farklar


French Press; En pratik #kahve demleme ekipmanlarından bir tanesidir. Gerçek adı cafetiereolan #French #Press sadece kahve demlemek için değil çay demlemek içinde kullanılmaktadır. Cam, metal ve plastik seçenekleriyle her yerde karşımıza çıkmaktadır. 1920’li yıllarda keşfedilen fakat uzun bir patent serüveni bulunan French Press’in çok kolay bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Kahve ve su eklenir ve piston aşağı indirilerek kahve demlenir. Böylece posa basınçlanarak süzülmüş olur.

American Press; Daha yoğun aromalı kahve sevenlerin tercih ettiği #American #Press espressoya yakın bir tat sunmaktadır. Tıpkı French Press gibi cam, metal ve plastik seçenekleri bulunmaktadır. Hazne ve pistondan oluşan American Press piston içerisinde kahvenin koyulacağı özel bir alana sahiptir. Kahveye karşı bir direnç uyguladığından kahvenin tadı daha yoğundur.

French Press ile American Press arasındaki farklar;

· French Press’te kahve aromasını yavaş yavaş vererek demlenirken American Press’te ise kahve makinesine benzeyen bir sistem mevcuttur. Kahveye basınç uygulayarak demlenmesini sağlamaktadır.

· French Press’te kahvede tortulu bir görünüm bulunmaktadır. American Press’te ise daha berrak bir görünüm bulunmaktadır.

· French Press’te demlenme pasiftir. Suyun içerisinde yavaşça çözülür. American Press’te ise aktif bir demleme söz konusudur.

· French Press ile demlenen kahve orta sertliktedir. American Press’te ise espressodan daha hafif kolay içimli bir kahve sunar.

Comentarios


bottom of page