top of page

Evde Sert Kahve Nasıl Demlenir?Herkesin kahve tercihi farklıdır. Kimi hafif ve yumuşak içim kahveyi severken kimisi daha sert kahveden yana tercihini kullanır. Kafelerde istediğiniz tatta kahve almak mümkünken evde demlemek, istediğiniz tadı yakalamak biraz zor olabilir. Top Roasters kahveleri ile istediğiniz kıvamda kahve hazırlamanız oldukça mümkündür.

Evde sert kıvamda #kahve yapmak için;

#Dark #roasters yani koyu kavrulmuş kahve tercih ederseniz kahveniz daha koyu kıvamlı olacaktır. Kahve çekirdekleri kavruldukça doğal yağlarla kaplanır ve daha sert bir kahve için oldukça ideal bir durumdur.

Kahve telve miktarını arttırmak önemli oranda sertlik derecesini arttırmak anlamına gelmektedir. Rutin demlemede kullandığınız miktarı bir miktar daha arttırmak koyu kahve elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

Demleme yöntemleri ise en önemli nüanstır. Moka Pot ile demleyeceğiniz kahve French Press'e göre daha sert olacaktır. Ya da Special Edition By Garcia - Espresso ile doğrudan kafe kıvamında kahvenize evinizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Comentarios


bottom of page