top of page

Z Kuşağı İçin Kahve Dükkanı Trendleri


Z kuşağı yeni bir kahve tüketimi dalgası getiriyor ve tercihleri ​​diğer tüketim türlerinden çok farklı. 2018 itibariyle, 18 ila 24 yaşındakilerin %48'i artık kahve içiyor. Kahve dükkanı endüstrisi trendleri, Z kuşağı tüketicilerinin geleneksel kahve dışındaki her şey için güçlü tercihler gösterdiğini gösteriyor. İçmeye hazır içecekleri, buzlu seçenekleri ve hem beyazlatıcı hem de tatlandırıcı kullanımını tercih ediyorlar. Daha genç kitlelere hitap etmek için:

Mümkün olduğunda yapay malzemelerden kaçının.

Z kuşağı tüketicileri, GDO'lu veya yapay içerikli ürünlerden aktif olarak kaçınacaklarını göstermiştir. Bu girişimi bir adım daha ileri götürün ve eksiksiz ve şeffaf içerik listelerini kolayca erişilebilir hale getirin.

Bir seçenek sunun.

Eski grupların aksine, Z kuşağı tüketicileri kahveyi günlük bir ritüel olarak görmezler. İşten veya okuldan önce zorunlu kahve molası günleri çoktan geride kaldı.

Teknolojiyi ve geleneği kullanın.

Dijital yerliler olarak Z kuşağı, tutarlı marka bilinci oluşturma ve rahatlık sunan bir teknoloji bekliyor. Otantik bir kahve dükkanı deneyimi sunarken eski kalmadığınızdan emin olmak için seçenekleri keşfedin.

Yeni kahve demleme yöntemleri

Cold brew, Nitro ve masa üstü kahve presleri, kahve dükkanlarının ürünlerini bitirme şeklini değiştiriyor. Cold brew başlangıçta bir yenilik olarak görülürken , ABD'de 29 milyon dolarlık bir pazar haline geldi . Soğuk demleme, Japonya ve Çin'deki pazarlarda da öne çıkıyor.

Biraz yeni ekipman ve biraz oda sıcaklığında su ile soğuk demleme yapmaya başlayın. Soğuk demlenmiş kahve, çok daha uzun bir demleme işlemine dayanır. Sonuç olarak, menünüze soğuk demleme kahve eklemek istiyorsanız , demleme için dikkatlice düşünülmüş bir zaman çizelgesine ihtiyacınız olacak.

Kahve dükkanı pazarındaki eğilimler, Nitro demlenmiş kahvenin endüstride de kendine yer edindiğini gösteriyor. Nitro, soğuk demleme ile aynı demleme yöntemini kullanır, ancak daha sonra kahveyi bekletip servis etmeye benzer bir süreçten geçer.

Fıçılarda saklanan nitro kahve, pürüzsüz ve ara sıra acı bir tat için nitrojen ile demlenir.

Özel sipariş trendi

Avrupa'daki kahve dükkanları bu ABD çılgınlığını yakalamamış olsa da, özel siparişler bir süredir artıyor. Müşterilerinizin kendi içeceklerini sıfırdan yaratmasına izin verin. İçeceğin türünü, boyutunu, sos veya şurup aromaları gibi ilaveleri seçeceklerdir. Siparişlerini verdikten sonra barista onlara müşterinin istediği her şeye sahip bir içecek yapar.


Süt alternatifli içecekler

Genellikle daha sağlıklı bir seçenek olarak algılanan bitki bazlı süt, gençler arasında popülerdir. Kahvede kullanılan süt ürünü olmayan sütün, mümkün olduğunca gerçek süt ürünlerine yakın işlev görmesi gerekir. Yani cappucino için kolay köpürmeli, sıcak bir sıvı ile karşılaştığında yağlanmamalı ve genellikle hoş olmayan bir tat vermemelidir.

Şu anda, yulaf sütü bu eğilime öncülük ediyor. Diğer en iyi seçenekler arasında soya, badem, pirinç ve kaju sütü seçenekleri bulunur. Özel içecekler gibi popüler kahve dükkanı trendleri, süt alternatiflerinin alternatif dokularından yararlanabilir.

Gerilmiş konsept kahve

Kahve artık dondurma, çubuklu dondurma, çikolata ve hatta karışık içeceklerde. Olasılıklar sonsuzdur ve buradaki trendler bir kez daha kahvenin bir zevk haline geldiğini gösteriyor. Yaratıcı olun ve kahvenin lezzetini ve deneyimini birçok farklı şekilde sunarak denemelere başlayın.

İçki ruhsatınız varsa, menünüze bir Siciliano eklemeyi düşünün. Pürüzsüz, tatlı ve güçlü bir içecek için tatlı İtalyan vermutunu soğuk demleme ve Amaro Averna ile eşleştirin. Veya markanıza özel kreasyonlar yapmak için barista ve miksologunuzu bir araya getirin.

Sürdürülebilir kahve

Kahve endüstrisindeki en büyük trendlerden biri sürdürülebilirlik. Kahve endüstrisinin ekolojik ve sosyal konulara katkısına ışık tutan birçok marka, etkili değişiklikler yapacaklarını açıkladı.

Sürdürülebilir kahvenin üstesinden geldiği sorunlar çok büyük. Odak noktaları, ilgili insanları, gezegeni ve kârı içerir.


Kaynak kahve

 • Yerel çiftçiler ve kavurmacılar

 • Adil ticaret sertifikalı çiftlikler

 • Rainforest Alliance Sertifikalı çiftçiler

 • UTZ Certified mührü ile çalışan satıcılar

Sosyal sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak için çalışanlarına adil bir ücret ödediklerinde özel kavurucuları veya yetiştiricileri işletmenizle ödüllendirin. Bu, çocuk işçi veya zorlu çalışma koşulları kullanan ülkeleri ve işletmeleri etkileyebilir.

Kahve kupası , kahve tadımı

Kahve tadımı demenin eğlenceli bir yolu olan kahve kupası, genellikle kahve barlarına, kafelere veya kafelerin bir etkinliğe ev sahipliği yapmasına dayanır. Kahve fincanı derslerine katılanlar derin bir nefeste kahvenin kokusunu alacak, ardından yüksek sesle slurp alacaklar. Slurping yöntemi, kahveyi dilin arkasına yaydığı için yudumlamaya göre farklı bir deneyim sunar.

Kahve fincanı sırasında, tadımcılar kahvenin gövdesinin temel unsurlarını ölçecek ve tartışacaklar:

 • Ağız hissi – doku

 • Tatlılık - dahil hiçbir tatlandırıcı olmadığı için doğal tatlılık

 • Asitlik - keskin teslimat veya acılık

 • Lezzet – genellikle üretim sürecinde yer alan meyve, odun, fındık veya baharatı anımsatır

 • ağızda kalan tat

Bu dersler sırasında bir deneyim satıyorsunuz, bu nedenle nasıl iyi bir ev sahibi olabileceğiniz konusunda çok düşünün.

Daha geniş ekipman seçenekleri

Kahve dükkanı içecek trendleri her zaman uygun ekipmana güvenecektir. Kahve dükkanınızı yeni açarken, kahve dükkanı ekipman bütçenize bunlardan birkaçını eklemeyi düşünün .

Standart ekipman

Tüm kahve dükkanları için bir gereklilik şunları içerir:

 • Espresso makineleri (Manuel, yarı otomatik ve süper otomatik modelleri mevcuttur)

 • Ticari kahve makineleri

 • Kahve Presleri

 • Kahve çekirdeği öğütücüler

 • Kahve Kutuları

Özel ekipman

Nitro demleme gibi trendlerde yer almak hayati önem taşıyor. Soğuk ve nitro demleme için aşağıdakilere yatırım yapmayı düşünün:

 • Nitro sağlam musluklar veya nitro kahve muslukları

 • fıçılar

 • azot gazı

 • Çin Süzgeç

Aksesuarlar

Aşağıdakileri kullanarak biraz yetenek sunun:

 • Köpüklü sürahiler ve termometreler (latte sanatı için harika)

 • Daha fazla rahatlık için Coffee-to-Go kutuları

 • "Tedavi" esintili içecekler için aroma verici şuruplar ve özel krem ​​şanti


Kahve dükkanı iç tasarımında trendler

İç tasarım her zaman sıcak bir konu olmuştur ve bu trend başka bir büyük değişim görüyor. Eklektik mobilya ve uyumsuz fincan takımlarının kullanımı çoktan gitti. İç mekan tasarımı ile ilgili olarak, işletme sahipleri sade bir tasarım, doğal ışık, akılda kalıcı kahve dükkanı isimleri ve bazen de tema dekoru seçmelidir. Kahve dükkanları ve kafelerdeki sıcak tasarım trendleri, işlevselliği konforla harmanlamaya odaklanıyor.

Kahve dükkanları için tasarım trendleri

 • Arkadaşlar veya çalışma grupları için bir buluşma noktası sağlamak için grup veya "aile" boyutunda masalar.

 • Doğal aydınlatma için geniş ve iyi yerleştirilmiş pencereler.

 • Mahremiyet imajı oluşturmak için koltukların etrafında kitap rafları veya görsel olarak çekici bölümler kullanın.

 • Dayanıklı ahşap seçenekleri veya mobilya için metal gibi yüksek kaliteli malzemeleri tercih edin.

 • Butik veya Steampunk Kafeler gibi alışılmamış temaları keşfedin.

En son trendlere sahip bir kahve dükkanı, markalarını oluşturmak, menülerini geliştirmek ve önemli iş kararlarını yönlendirmek için sektördeki değişikliklere güvenecektir.

Daha genç bir kalabalığı çekmek için yapay herhangi bir şeyden kaçındığınızdan emin olun. Son olarak, tasarım, ekipman ve yeni teknolojinin uygulanması gibi diğer unsurları planlamak için biraz çaba sarf edin, hatta bunlar bir kahve dükkanı için başlangıç ​​maliyetlerini artıracaktır . Kahve dükkanı endüstrisindeki mevcut trendler dükkanınızı etkileyecek, bu yüzden onları kendi avantajınıza kullanın! Tüm bu detaylarla uğraşmak istemiyorsanız biz sizin yerinize yapalım!

Commentaires


bottom of page