top of page

Sade Kahveye Alışabilir Misiniz?


Acı kahveye alışabilir misiniz? Evet tabi ki yapabilirsiniz. İşte denemenizi tavsiye ettiğimiz ipuçları:

  1. Kaliteli kahve deneyin.

  2. Kahvenize biraz tuz ekleyin.

  3. Şeker veya süt ekleyerek başlayın.

Doğru şekilde yaparsanız bu yolculuğu çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Elindeki kahveyi bu kadar acı yapan birkaç sebep olabilir. Kahvenin kendisi, demleme tekniği, hatta kendiniz olabilir!

Kahve Tadı Size Neden Bu Kadar Acı Gelir?

Öncelikle hatırlatmak isteriz ki eğer hala gençseniz ve 20'li yaşlarındaysanız sade kahveyi dayanılmaz bulmanız normaldir.

Ne? Neden? Niye?

Çünkü genç insanlar acıya yetişkinlerden çok daha duyarlıdır.

Kaliteli Kahve İşinizi Kolaylaştırır

Acı kahve, aşırı ekstraksiyonun bir sonucudur.

Ekstraksiyonu azaltmak için yalnızca sıcaklığı, kavurma seviyesini, demleme süresini düşürebilir veya öğütme boyutunu artırabilirsiniz. Hazır kahve veya mağazalardan satın alınan kahve ile bunların hiçbirini yapamazsınız, çünkü sadece demlenmiş kahveyi yeniden sulandırıyorsunuz, ancak elbette bazıları diğerlerinden daha iyidir.

İyi bir kahve istiyorsanız, iyi bir öğütücü, taze tam çekirdekli kahve, bir tartı, termometre veya sıcaklık ayarlı su ısıtıcısı ve tercih ettiğiniz demleme yöntemi (bu sırayla) alın Şeker, Süt, Krema Ve Hatta Tuz Acıyı Azaltabilir

Bir kez daha kaliteli kahve elde ettiğinizde hala acıya dayanamıyorsunuz. Henüz vazgeçmeyin.

Koyu kahveye alışmak hala zaman alabilir.

Şekerli kahveden hemen sade kahveye atlamaktan hoşlanmıyorsanız, kendinizi yalnız hissetmeyin. Şekerinizi yavaşça azaltmaktan çekinmeyin ve bu konuda nasıl hissettiğinizi görün.

Yine de şeker eklemeden önce sade kahveyi deneyebilirsiniz. Bu, çok fazla şekere ihtiyacınız olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilir. Kahveyi şekerli içeceklerle içmeye başlayabilirsiniz. Yavaş yavaş bundan vazgeçerek koyu kahveye alışabilirsiniz.

Sade kahveye alışmak mümkündür, ancak bunu zor yoldan yapmak zorunda değilsiniz. Koyu kahveye gitmek istiyorsanız daha kaliteli kahve denemenizi tavsiye ederiz.

Comments


bottom of page