top of page

Sınav Saatinde Kahve


Birçok insan bu günlerde sınav zamanının ortasında . Disiplin , konsantrasyon ve performansın her zamankinden daha önemli olduğu birkaç hafta . Bu duruma ulaşmak ve aynı zamanda enerjiyi korumak için birçok öğrenci #kahveyi mükemmel bir müttefik olarak alır .

Çay yapraklarında, guaranada veya kakaoda bulunandan çok daha güçlü olan kahvedeki kafein , bir #sınavdan önceki uzun geceler boyunca uyanık kalmak ve ders çalışmak için ideal bir psikoaktif maddedir.

Çok yüksek dozlarda sinirlilik, kaygı, baş dönmesi veya mide bulantısına neden olabilse de, kahvedeki #kafein şekerle birlikte dikkat süresini , motivasyonu , hafızayı , öğrenmeyi ve sözel yeteneği geliştirmek için idealdir . Ek olarak, çeşitli araştırmalar, örneğin kafeinin , hızlı okuma sırasında beynin dil bilgisi hatalarını belirleme yeteneğini geliştirme özelliğine sahip olduğunu doğrulamaktadır.

Öte yandan Baltimore'daki (ABD) Johns Hopkins Üniversitesi'nde yayınlanan bir araştırma, kafeinin uzun süreli hafızanın sağlamlaşması üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir, bu nedenle çalışmayı bitirdikten hemen sonra bir fincan kahve içilmesi önerilir. , öğrenilen her şeyin hatırlanmasına yardımcı olmak için.

Comments


bottom of page