top of page

Origin Kahvesi ve Özgünlüğü


Özgünlük söz konusu olduğunda, piyasada #Origin kahve öne çıkıyor. Kahve dünyasında, tahılın menşe yeri, bize bir kalite standardı ve bazı diğer özellikler konusunda güvence veren bir kimliktir .

Origin kahve , söz konusu tahılın belirli bir ülkeden, üreticiden, bölgeden veya partiden geldiğinin bilinmesini sağlamak için kullanılan bir terimdir . Bu, ürünün özel bakım gördüğü bir yerden geldiğini garanti eder.

Son yıllarda Kolombiya kahvesi, Korumalı Coğrafi İşaret, Menşei İsmi ve Sertifikasyon İşareti gibi uluslararası sertifikalar aldı . Bu sertifikalar, tüketiciye, ellerindeki ürünün özel olarak Kolombiya'dan geldiğine ve bu nedenle, Kolombiyalı köylülerin üzerine bastıkları tahıl, toprak ve yetiştirme, kurutma ve kavurma koşullarının verdiği benzersiz özelliklere sahip olduğuna dair kesinlik verebilir. ürün.

Aslında, Kolombiya'da bazı belirli bölgelerin kendi Menşe İsimleri vardır ve Sanayi ve Ticaret Müfettişliği tarafından korunmaktadır:

  • Kafkas

  • narino

  • huila

  • Santander

Ancak, kahvenizin Kolombiya Menşei Mezhebine sahip olduğunu bilmek neden önemlidir ?

Origin #kahve, farklı çeşitlerdeki küçük kahve partilerinden elde edilir, bu partilerin her biri özel bir özenle işlenir ve ayrı olarak işlenir, çünkü kahvesini belirli bir kahve, yani orijinal kahve yapan belirli özelliklere sahiptir.

Kahvenin lezzetindeki bu özellikler, mevcut kahve tüketme biçimini büyük ölçüde etkilemiştir, çünkü her bir özel kahve, diğerinden çok farklı nitelikler sunarak, her fincanda bile damağa yeni deneyimler kazandırılmasına olanak tanır.

Her şey tanınmayla ilgili. Kolombiyalı, dünyanın en iyi yumuşak kahvelerinden biri olarak dünya çapında tanınmaktadır ve tüketicisi, bu kalite standartlarına sahip bir ürünün tadını çıkarmak için kahvede aramaktadır.

Origin kahve, kahve yetiştiricilerinin pazara belirli niteliklere sahip bir kahve sunmayı başaran kahve üreticileri olarak kendilerini yeniden keşfetmelerine olanak tanıyor .

Kahve yetiştiricisinin küçük partilere verdiği tohum ve özene ek olarak, çevresel bağlam, mükemmel yükseklik, toprak koşulları, 300 yılı aşkın kahve geleneğinin mirası, bir parti kahvenin neden olabileceğinin nedenleridir. Köken kahvesi olarak adlandırılır, çünkü "kimliği" meşhurdur.

Comentários


bottom of page