top of page

Neden Yeşil Kahve Tüketmemelisiniz?


Yeşil #kahve, kavrulmadan önceki kahve çekirdekleridir . Yani, bize tanıdık gelen, ancak ham formlarında tahıllardır.

Yeşil kahve yeni bir ürün değil, sadece kahvenin yapıldığı kahve meyvesinin içi.

Yeşil kahve kafein ve antioksidanlar içerir . Ancak bileşiminde en yararlı olanı, yeşil bitkiler tarafından üretilen kinik asit türevlerinden biri olan klorojenik asit olarak kabul edilir. Bu şüpheli popülerliği #yeşil fasulyeye verdi.

Klorojenik asit, belirli bir acı tat ile karakterize edilir, bu nedenle içeriği ile bir içecek acı olur. Ayrıca kan basıncını düşürür , antitümör aktiviteye sahiptir , kan şekerini normalleştirir , cilt durumunu iyileştirir ve antibakteriyel özelliklere sahiptir . Büyük miktarlarda klorojenik asit mide bulantısına, baş ağrısına ve kalp çarpıntısına neden olur .

Kavurma sırasında bu faydalı maddelerin bir kısmının kaybolduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle, kavrulmamış tahıllar, kilo kaybı da dahil olmak üzere daha faydalı bir ürün olarak ilgi görmeye başladı.

Yeşil kahve kilo kaybıyla nasıl bağlantılıdır

Yeşil tanelerdeki klorojenik asit, bir meta-analizin yayınlanmasından bu yana ön plana çıkmıştır .

İnsanların klorojenik asit özü aldıklarında glikoz emilim oranlarının arttığını söyledi. Yemekten yarım saat sonra kan şekeri seviyeleri %24 daha düşüktü. Ve 120 dakika sonra - kontrol grubuyla karşılaştırıldığında %31 oranında.

Bir insanda kan şekeri seviyesi ne kadar yüksek olursa, insülin hormonu o kadar aktif üretilir. İnsülin, daha sonra yağ hücrelerinde biriken yağ asitlerinin sentezini teşvik eder. Daha fazla yağ asidi, daha fazla yağ hücresi - ve dolayısıyla vücut ağırlığı artar.

Klorojenik asit, kan şekerini düşürme ve metabolizmayı etkileme eğilimi gösteren umut verici bir maddedir . Ancak yapılan çalışmalar bu bileşenin etkinliğinden doğru bir şekilde bahsetmek için yeterli değildir. Ve kesinlikle klorojenik asit tek başına kilo vermeye yardımcı olmaz.

Ek olarak, yeşil kahve var olan tek klorojenik asit kaynağı değildir. Dengeli bir diyetle alınabilir çünkü diğer gıdalarda da bulunur: patlıcan, patates, ayçiçeği çekirdeği, hindiba, yaban mersini, elma.

Ancak piyasada eşi benzeri görülmemiş sonuçlar vaat eden yeni bir ürün ortaya çıktığında bu unutuluyor. Ve pazarlamacılar bunu ustaca kullanırlar: ürünün popülerlik dalgasını yakalarlar, faydalı özelliklerini doğrulayan araştırmalar için ödeme yaparlar ve “sihirli” ürünü üretime sokarlar.

Neden Yeşil Kahve İçmemelisiniz?

Yeşil kahve içmek şüpheli bir fikirdir. Çünkü başlangıçta kahve çekirdekleri hazırlama işlemi daha ileri ısıl işlem için tasarlanmıştır. Onsuz, içecek birkaç nedenden dolayı tehlikeli olabilir.

Birincisi, kirli. Büyüyen ülkelerde yeşil kahve açık koşullarda kurutulur. İşleme yöntemine bağlı olarak bu, verandada veya Afrika yataklarında yapılır . Çiftçiler, kuru mahsulleri hasat etmek veya tazelerini yaymak için beton üzerinde yürürler. Ve Afrika yataklarında tahılı elleriyle karıştırıyorlar. Bu yüzden istemeden ayakkabılardan kiri ve yıkanmamış ellerden gelen mikropları tahıllara eklerler.

Ayrıca yabancı kalıntılar ve böcek larvaları daneye girebilir.

Kurutma ve ayırma işlemi sırasında hem mikroorganizmalar hem de yabancı inklüzyonlar yeşil kahveye girer. Böcek bile olabilir.

İkincisi, gazlıdır. Tahıllar ithal edildiğinde, fosfin veya diğer pestisit gazı ile muamele edilir. Bu, zararlıların zarar görmesini önlemek içindir. Kahve poşetleri selofan içinde paketlenir ve etken madde ile doldurulur. Daha sonra hacme bağlı olarak 48 ila 100 saat arasında tutulurlar. Kullanmadan önce, kavurma sırasında oluşan gazın giderilmesi gerekir.

Üçüncüsü, yabancı mikroplar içerir. Kavrulmuş kahve ile karşılaştırıldığında, yeşil fasulyenin nem içeriği %10-12 arasında kalır. Bu, üretici ülkelerde bizimkinden farklı olabilecek bakteri aktivitesini korur. Yerel sakinler için tanıdıklar çünkü her gün karşılaşıyorlar. Ama bizim için - hayır, vücut onlara daha duyarlı olacak ve sonuçsuz baş edemeyebilir.

Yeşil kahvenin kendisinin yararlı maddeler içerebileceği ortaya çıktı, ancak ısıl işlem görmeden yememelisiniz. Kavrulmuş kahve güvenlidir çünkü ısı mikropları yok eder ve çekirdeklerin yüzeyindeki gazları giderir. Renk ayırıcı ile kavrulduktan sonra yabancı kalıntılar giderilir . Bu kahveyi içmek güvenlidir.

Sadece kavrulmuş kahvenin içilmesinin güvenli olduğunu unutmayın.

Yeşil Kahve: İyiden Daha Fazla Mikrop İçerir

Piyasaya yeni ve gelecek vaat eden bir ürün çıktığında, bunun arkasında her zaman bir fayda olmadığını unutmayın. Eşsiz eylemi, üreticilerin başka bir pazarlama hamlesi olabilir. Yeşil kahvede de böyle oldu. Kilo kaybı için faydaları kanıtlanmamıştır.

Klorojenik asit birçok gıdada bulunur ve dengeli beslenirseniz vücut gerekli maddeleri günlük diyetten alır.

Kahvenin yetişmediği ülkelerin sakinleri için kavrulmuş çekirdeklerin demlenmesini önermiyoruz. Çünkü tahıllar kirlidir ve ayrıca gümrükte kimyasal işlemden geçirilmiştir. Bu sağlığınıza zarar verebilir.

Üretici ülkelerden gelen insanların yeşil kahveden zarar görmesi olası değildir. Tahılların durulanması, yabancı inklüzyonların seçilmesi ve ancak daha sonra demlenmesi tavsiye edilir. Ancak, demlenmiş yeşil kahve bile tatsızdır ve lezzetsizdir.

コメント


bottom of page