top of page

Neden Doğru Kahve Değirmenine İhtiyacınız Var?


Anlamı ve amacı zaten kelimeye gömülü olan bir kavramın tanımını yapmak yanlış bir girişimdir. Bu nedenle, kahve değirmeni nasıl çalıştığını formüle edelim. Çekirdekleri öğütmenin amacı, çekirdeğin yüzey alanının uygun ekstraksiyon (kahveden aromaların çıkarılması) için optimal olmasını sağlamaktır. Her kahve yapma yöntemi için tanenin optimal parçacık boyutu farklıdır, dolayısıyla türleri üzerinde odaklanacağımız kahve değirmeni çeşitleri farklıdır. Kahve öğütücüler bıçak ve çapaktır.


Bıçak - orak gibi mekanik bir bıçağın takılı olduğu bir motorla donatılmış en basit ucuz mekanik cihazlar. Kavrulmuş çekirdek koyduğunuz haznenin kapağını kapatın ve tuşa basın. Haznenin alt kısmındaki bıçaklar çekirdeği parçalar haline getirecektir. Bu yöntemin tek avantajı hız ve uygun fiyattır. Ve eksiklikler oldukça ciddi. Buradaki öğütme değeri hiçbir şekilde düzenlenmemiştir ve kontrol edilemez - cihaz tahılı toz haline getirir. Ve hala büyük parçacıklar olabilir. Bu nedenle, bu tahıldan lezzetli bir fincan kahve hazırlamak mümkün olmayacaktır. Küçük parçacıklar içeceği tozluluk, viskozite, yakıcılık (kahveye bağlı olarak acı / ekşi) ve büyük parçacıklar - sululuk, ekşime ile tehdit eder.



Çapak öğütücüler, aralarındaki mesafe ayarlanabilen kesme diskleri ile donatılmıştır. Bunu değiştirerek öğütme değeri değişir. Kahve parçacıkları, değirmen taşları arasındaki mesafe kadar bölmeyi terk etmez. Bu, öğütmede daha fazla homojenlik sağlar. Bu tür kahve değirmenleri manuel ve elektrikli olup, içindeki değirmen taşları çelik ve seramiktir.


Çapak öğütücüler de amaca göre ayrılır: #espresso ve filtre yöntemleri için. Sonuçta, espresso yapmak için çok ince bir öğütme gerekir ve filtre yöntemleri için orta ve kaba birçok varyasyon vardır.

Comments


bottom of page