top of page

Kahvede Yeni Yemen Genetik Grubu Keşfedildi


Geçtiğimiz on yıllar boyunca, düzenli olarak yeni kavurma teknolojisi, #espresso makinesi arıtma ve hatta #kahve işleme yöntemleri enjeksiyonları yapıldı, ancak ham bitki materyaline yeni eklemeler yolunda çok az şey gördük. Yemen'de tamamen yeni bir genetik grubun yakın zamanda tanımlanmasının bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri de budur – genetik çeşitlilik daha sağlam bir tarımsal gelecek sunar. Bu keşfin bu kadar önemli olmasının bir diğer nedeni de, faydaların, Yemen'in dramatik manzaralarının - dünyanın en eski kahve ekimi - iç savaş, iklim değişikliği ve çılgınca dalgalı bir şekilde harap olmuş geleneksel küçük ölçekli çiftçilerin mülkiyetine sıkı sıkıya bağlı olmasıdır. küresel pazar.


Yemen'in teraslı tepelerinde yüzyıllardır yetiştirilen kahvenin genetiğini haritalamak için araştırmalara öncülük etmek. Sonuçlar tamamen yeni bir genetik 'ana' grubu – Yemenia – belirledi ve kupadaki sonuçlar mükemmeldi!

Bu kahveler şüphesiz pahalı olsa da, gerçekten göze çarpması gereken şey, kahvenin dayanıklılığına katkıda bulunan eklenen genetik çeşitlilik ve dünyanın en eski kahve çiftçiliği topluluğunun geçim kaynakları üzerindeki potansiyel olumlu etkisidir.

Comments


bottom of page