top of page

Kahve ve Tatlı Kombinasyonları


Kahve keyfi bazen tatlıyla tamamlanabilir. Kahvenin keskin lezzetini tatlı hazzıyla bir kombinasyon haline getirerek tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Peki her tatlı kahve ile uyumlu mudur?

Kahve sade olarak bir çok aromayı barındırır. Bu nedenle bu aromalara uygun tatlı tercih etmek gerçekten önemlidir.

Kahve yanında tercih edeceğiniz tatlılara gelecek olursak;

Kahve, peynir içeren tatlılarla tercih edildiğinde damakta hoş bir lezzet bırakır.

Cheesecake bu tatlılardan en bilindik olanıdır. Ayrıca son zamanlarda popülerliği artan San Sabastian Cheesecake çikolata ile kahvenin yanında en severek yiyeceğiniz tatlılar arasında yerini almaktadır.

Makaron, Fransız mutfağının hem göze hem de damağa hitap eden tatlılarından biridir. Dışının çıtırlığı içerisindeki yoğun dolgu gerçekten tatlı algınızı değiştirebilir. Kahvenin yanında keyifle tüketebileceğiniz tatlılardan bir tanesidir.

Saksı, yoğun çikolata sevenlerin en çok tercih ettiği tatlıdır. Çikolatadan yapılan saksının içerisine krema, oreo, meyve parçacıkları yer alır. Servis sırasında üzerine bolca çikolata dökülür ki bu gerçekten izlerken bile inanılmaz keyif verir.

Lotus Bisküvili pasta, Hollanda'da üretilen lotus bisküvisi inanılmaz lezzetli ve hafif bir atıştırmalıktır ve pastalarda kullanıldığında içerisinde yer alan karamel, tarcın ve portakal aromalarıyla pastada kullanıldığında inanılmaz lezzetli bir deneyim sunar.

Kruvasan, yine Fransız mutfağına ait klasiklerden biridir ki Fransızlar kahvaltılarını kahve ve kruvasanla beraber tamamlarlar.

Kahve yanına seçebileceğiniz tatlılar arasında gördüğünüz üzere şerbetli tatlılar yer almamaktadır. Şerbet yoğunluğu kahvenin tadını tamamen baskılar ve tatlı üzerine su içmekle aynı hissi yaşatır.Comentarios


bottom of page