top of page

Kahve ve Burçlar; Hangi Kahve Hangi Burca Göre?

Güncelleme tarihi: 18 Oca 2023Burçlar, hayatımızda her konuda olduğu gibi kahve seçimlerimizde de oldukça etkili olduğu bir çok astrolog tarafından söylenmektedir. Özellikle son yıllarda popülerliği artan kahve ve kahve çeşitleri kişilerin burçlarının baskın tarafına göre seçildiği de söylenen bazı cümlelerin arasında yer alıyor.

Hadi burçların kahve seçimlerine yakından bakalım;


Koç Burcu

Bu burcun temsilcileri için kahve içmek gerçek bir ritüeldir. Pişirme sürecinin kendisini seviyorlar. Kahve seçiminde çok titiz ve ısrarcıdırlar. Ek olarak, kıskanılacak bir sabitlik bakımından farklılık gösterirler. Koç, çok uzun zamandır en sevdikleri çeşidi arıyor, ancak onu bulduktan sonra asla değiştirmiyorlar. Diğer tüm çeşitler onlar için mevcut değildir. Koç, arkadaşlarla veya tanıdıklarla kahve içmeyi tercih eder. Onlar için bu, başkalarıyla iletişim kurmak için bir fırsattır. Koç burçlarına sitemizden Brezilya kahvesini denemesini öneriyoruz.Boğa Burcu

Boğa, rahat bir mutfak veya şık bir restoran olsun, her zaman ve her yerde kahve içmeyi sever. Ve her durumda, bundan büyük zevk alırlar. Ancak favori içeceğin türü ile ilgili olarak daha muhafazakardırlar. Genellikle değişmedikleri favori çeşitleri vardır. Boğa diğer burçlardan farklı olarak kahve içerken konuşmayı sevmez. Bu süreci, vücudu canlılık ve enerji ile doldurmak için kullandıkları bir tür soluklanma olarak algılarlar.İkizler Burcu

İkizler bir süreksizlik işaretidir. Ve kahve ile ilgili olarak, bu işaret özel eklerde farklılık göstermez. Sürekli olarak çeşitleri değiştiriyorlar, yeni ve sıra dışı bir şey arıyorlar. Ancak kahve içme süreciyle ilgili olarak, onlar için önemsiz şeyler yoktur. Tüm nüansları hesaba katarlar: bardakların boyutu, çeşitlilik seçimi, masanın tasarımı. Kupaya özel önem veriyorlar. İkizler, kahveyi sadece orijinal şekil ve renkleriyle öne çıkan minyatür fincanlardan içecektir. Arkadaşlarıyla kahve içmeyi, samimi sohbetlerde veya hararetli tartışmalarda vakit geçirmeyi tercih ederler.
Yengeç Burcu

Yengeç, kahvenin hazırlanmasına ve içilmesine her şeyde olduğu gibi titizlikle yaklaşır. Onlar için kahve her şeyden önce neşelenmenin ve gün boyu enerji artışı sağlamanın harika bir yoludur. Genellikle Yengeçler güçlü ve sıcak bir içeceği tercih eder. Ancak bu işaretin temsilcileri için demlemek, nankör bir görevdir. Kahveyi sevmiyorsa, ilişki uzun süre mahvolacaktır.

Yengeçler sakin bir yerde kahve içmeyi severler ama evde değil. Çevrelerindeki dünyayı ve insanları gözlemlemeyi, onları zihinsel olarak karakterize etmeyi veya sadece etraflarında olup bitenleri değerlendirmeyi severler.


Aslan Burcu


Aslanlar gerçek gurmelerdir. Seçilmiş çekirdeklerden yapılan gurme kahveyi tercih ederler. Aslan burcu sizi bir fincan kahve içmeye davet ederse, içeceğin lezzetli olacağından, tasarımının birinci sınıf olduğundan ve krema ve tatlının en iyisi olduğundan emin olabilirsiniz. Ana unsur, sahibini eşsiz muamele ve harika tadı için övmeyi unutmamaktır.
Başak Burcu

Başaklar önemsiz şeylerde çok titizdir ve pişirme sürecini özel bir özen göstererek gerçek bir ritüele dönüştürür. Aynı zamanda kesinlikle tüm kural ve düzenlemelere uyar. Onlar tarafından hazırlanan içecek her zaman enfes ve eşsiz tadı ve aromasıyla en zorlu gurmeleri bile memnun edebiliyor. Dışarıdan, kahve içme ritüelinin kendisi dışındaki dünyanın sakin bir gözlemi gibi görünüyor. Ancak Başak her zaman tetiktedir ve konuşulan tüm ifadeler gibi herkesi sert bir şekilde değerlendirir.Terazi Burcu


Teraziler her şeyi kesinlikle kurallara göre yapar. Onlar için oranlara ve sıraya sıkı sıkıya uyulması zorunludur. Bu işaretin temsilcileri uzun süre hatırlayacak ve Türk kahvesine daha önce ne konulduğunu öğrenecek - kahve veya şeker. Sonuç olarak şaşırtıcı bir şekilde, içecekleri her zaman mükemmeldir.

Terazi için kahve içme süreci gerçek bir ayindir. Kokulu içeceği yavaş ve sakin bir şekilde, tamamen rahatlayarak, dinlenmenin tadını çıkararak ve hayallere dalarak tadıyorlar.


Akrep Burcu

Bu işaretin temsilcileri, her zaman olduğu gibi repertuarlarında kahveyi de bulundururlar. En iyi elit çeşitleri tercih ediyor ve tüm arkadaşların ve tanıdıkların sadece bu çeşidi sevmesi ve aynı tarife göre bir içecek hazırlaması gerektiğine tamamen inanıyor. Akrep burcunda doğan karşı cinsten bir temsilci ile bir fincan kahve içmeyi planlarken, akşam kahvesinin fırtınalı bir gecede sona ereceği gerçeğine hazırlıklı olmalısınız. Gerçekten de onlar için kahve, onları romantik bir ruh haline sokan ve son derece heyecan verici bir başlangıçtır.


Yay Burcu

Yaylar, kahvenin tadından değil, arkadaşlarla iyi vakit geçirme fırsatından etkilenir. İçeceğin kendisine kayıtsız kalsalar da, sunulan kahveyi asla reddetmezler. Onlar için bu, arkadaşlarıyla bir kez daha sohbet etmek için harika bir fırsat ve buna bayılıyorlar. Aynı zamanda, dost toplantılarının ayrılmaz bir parçası olan kahve, Yayları yeni keşiflere ve başarılara götüren enerjiyle doldurur.Oğlak Burcu

Oğlaklar pek büyük kahve hayranları değildir. Nadiren ve az içiyorlar. Bu, hem hayatta hem de favori bir içecek seçerken herhangi bir deneyden hoşlanmayan oldukça muhafazakar bir işarettir. Bir kez damak zevklerine uygun bir kahve seçtikten sonra onu asla değiştirmezler. Ancak hayal kırıklığı, depresyon ya da sıkı çalışma döneminde bu sihirli içecek onlar için vazgeçilmez hale gelir. Odaklanmalarına yardımcı olur, iyimserliğe ve özgüvene ilham verir. Bu durumda bir fincan kahve, doğru kararı vermek için ideal bir fırsattır.
Kova Burcu

Akvaryumlar farklı çeşitleri denemeyi ve denemeyi severler. Evet, çeşitliliği tercih ederek bunun için çabalamıyorlar. Ancak yemek pişirme konusunda çok titizler. Kahve kesinlikle tarife göre ve kesinlikle eylem sırasına göre hazırlanır. Bu nedenle, gerçekten harika bir içecek yaparlar. Bu burçta doğan insanlar iletişimi sever ve hem kafede hem de evde arkadaşlarıyla bir fincan kahve içmekten mutlu olurlar.


Balık Burcu

Balıklar kahvesiz bir gün yaşayamaz. Bu içecek sabahları onları uyandırır, vücudu canlılık ve cinsellik yüküyle doldurur. Bu işaretin içmesi için çok fazla kahve tavsiye edilmiyor. Aksi takdirde, etki tam tersi olacaktır ve bazen sadece sağlık için tehlikelidir. Ayrıca kahveli dondurmayı çok severler.

Comments


bottom of page