top of page

Kahve İle Aranızı Nasıl Düzeltebilirsiniz?Kahve, dünyadaki hemen hemen her kültürde bulunur ve yüzyıllardır toplumların temelini oluşturur.

Kahveyi sevmeye başlamak basit ama karmaşık bir iştir ve bir gecede olmayacak bir şeydir.

  1. Yarım sert kahve ile başlayın. Fincanınızı ne kadar çok seyreltirseniz kahve aromaları o kadar az yoğun olacaktır.

  2. Tatları daha da azaltmak için biraz şeker veya şurup ekleyin.

  3. Hemen sade kahveye atlamayın, başlangıç ​​için latte, kapuçino veya moka gibi süt bazlı içecekleri deneyin.


Elbette bu, içerideki kahvenin güzel tatlarından uzaklaşıyor ama ilk adımlar için uygundur. Bu lezzetleri kendi damak tadınıza göre ayarlamak ve bulmak için zaman ayırın. Yavaş yavaş, tatlı tatları sevmekten, #kahveyi daha çok takdir etmek için şekeri kesmeye başlayacaksınız.


Kahve sevme yolculuğundaki en önemli adım doğru kahveyi seçmektir. Kahvenin kendisi berbatsa, demlemenizin tadını asla çıkaramayacaksınız.

Doğrudan alışveriş yapın. Yerel bir kavurma makinesi bulun. DOĞRUDAN çiftçilerle ilgilenen ve ürünleri konusunda dürüst olan şirketleri bulun.

Şeffaflığa değer veren şirketleri bulun ve sizi kahvenin hikayesi ve size ulaşmak için yaptığı yolculuk hakkında eğitmeye çalışmasına izin verin. Bunlar kahvenin yolculuğu kadar sizin yolculuğunuzu da önemseyen ve kahveyi istediğiniz gibi ayarlamanıza ve ince ayar yapmanıza yardımcı olacak kişilerdir. Bir sonraki adımı atmaya hazırsanız, düzinelerce tek kökenle en sevdiğiniz lezzetleri karşılayabiliriz.

Ufkunuzu genişletmezseniz neler kaçırdığınızı asla bilemezsiniz.

Maceracı ol, cesur ol. Yeni bir süt sipariş edin, farklı bir #şurup ekleyin, şurupsuz deneyin!


Yolculuğunuza başlamadan önce birkaç kural:

ANINDA KAHVE İLE BAŞLAMAYIN

UCUZ, DÜŞÜK KALİTELİ KAHVE ALMAYIN

Kendinizi başarıya hazırlayın. Kendinizi suçluluk duymadan ve lezzetle dolu kahvenin tadını çıkarmaya başlayın!

ACELE ETMEYİN

Acele etmeyin, şeker ekleyin, şurup ekleyin. Kimse sizi yolunuz üzerinde yargılamıyor, kendi hızınıza göre hareket edin ve hazır olduğunuzda her şeyi karıştırın!


Kahve elitist değildir. Kahve herkes içindir ve asla karmaşık bir içecek olarak görülmemelidir. Size en uygun kahveyi bulun, kahvenin sizden beklentilerine boyun eğmek zorunda değilsiniz, kahve SİZİN İSTEDİĞİNİZ şekilde uyarlanmak için orada!Comments


bottom of page