top of page

Kahve Endüstrisini Değiştiren İlk Altı Teknoloji Trendi


Kahve, dünya çapında en çok talep edilen ve satın alınan temel ürünlerden biridir. Devasa üretim endüstrisi, gıda kalitesini iyileştirmenin yeni yollarını buluyor. Özel bir web dergisi olan Coffee Informer'ın bir raporu, 2022 itibariyle küresel kahve tüketiminde her yıl yüzde 2,5'lik bir büyüme tahmin ediyor. Bu, oldukça kârlı bir endüstri ve bu içeceği merkezi bir unsur olarak kullanan birçok kültür için önemli bir rakam.

Bu #gastronomik metanın özel durumunda, gelişen teknolojiler bu önemli tedarik için prosedürleri yeniden şekillendiriyor. Kahvenin küresel ekonomideki dağılımını hızlandırması beklenen yeniliklere bir göz atın.

2022'de Kahve Üretimi ve Satışına Yönelik Altı Çarpıcı Teknolojik Gelişme

Üretim hatlarında ve hatta kahve dükkanlarında birkaç büyük değişiklik görmeye başlıyoruz. Bu popüler içeceğin yapım ve satış süreci, bugün on yıl öncekiyle aynı değil. Bakalım bu alandaki yenilikler nelermiş.


Mobil Yazıcılar ve Reçete Etiketleri

Kahve dükkanları, POS'lu mobil yazıcıların uygulanması sayesinde artık satışlarını ve hizmetlerini mümkün olduğunca çok müşteriye hızlandırabilir. Bu cihazlar, müşterinin satış veri tabanındaki bilgileriyle şifrelenmiş bir reçete oluşturur. Bu otomatik asistanlar sayesinde müşteri memnuniyeti arttırılıyor.

Nakit, satın alma kayıt makineleri ve geleneksel POS'un birçok satışı tek tek etkili bir şekilde işlemesi uzun zaman alır. Bu tür bir teknoloji, her satın alma işlemini birkaç saniye içinde kaydedebilir ve aynı anda birkaç bekleyen siparişi işleyebilir.

Mobil Sipariş Alıcılar

Mobil sipariş alanlar birçok şeyi mümkün kılar ve bir tür otomatik garson olarak çalışır. Bu yazılım, sipariş verilerini oturan birkaç müşteriden kahvehane personeline aktarır. Müşteriler kahvelerini ve tatlılarını beklerken birkaç tuşa dokunarak istediklerini seçebiliyorlar.

Sipariş almak artık geciktirici bir süreç olmayacak ve müşterilerin tüketim deneyimlerini iyileştirecektir. Bu tür bir işte BT tabanlı bir altyapı uygulamak, daha modern bir gelecek ve daha yüksek satış hacmi için sabırsızlanıyor.


Self Servis Kiosklar ( Sıra numarası veren cihazlar )

Müşteriler bu özel kahve noktalarında istedikleri kahve çeşidini yazarak veya seçerek siparişlerini verebilirler. Küçük bir bilgisayar siparişi alır ve özelliklerini #barista'nın içeceği hazırlamak için yönlendirdiği bir ekranda gösterir. Bu teknoloji tabanlı kahve dükkanı, etkili bir müşteri hattı yaratıyor.


Self servis #kioskların en büyük avantajı, müşterilerin sadece siparişlerini vererek çeşitli tat ve kombinasyonlara sahip olabilmeleridir. Bu mekanlarda kahve hazırlamayı çekici ve hoş bir sanat haline getiren uzman baristalar bulunur.


Veri Bilgileri

Veri, modern çağda birçok süreci hareket ettiren unsurdur. Müşterilerin tercihlerini tahmin etmeyi sağlayan veriye dayalı uygulamalar vardır. Akıllı bir kahve servisi dükkanı birçok insanı cezbeder. İnsanların beğenileri sürekli değiştikçe, harika kahve hazırlamadaki yaratıcılık da müşterileri memnun etmenin yeni yollarıyla değişiyor.


Kolaylık

Bir fincan kahve sipariş etmenin kolaylığı, teknolojideki ilerlemenin bir yansımasıdır. Günümüzde, siparişinizi doğrudan baristaya gönderen bir mesajlaşma uygulaması aracılığıyla kahve isteyebilirsiniz . Ek olarak, daha fazla ödeme yöntemi, birkaç saniyeden daha kısa sürede para transferlerini hızlandırır.


Kahve Tadım Teknolojisi

Veri toplama, her müstahzarın kalitesini, lezzetini ve tutarlılığını değerlendirmek için çeşitli faktörleri ölçen ilginç bir teknolojik gelişmedir. Su sıcaklığı, demleme süresi, hacmi ve yoğunluğu, tadım cihazlarının dikkate aldığı önemli hususlardır. Bu şekilde baristalar ve kahve uzmanları, müşterilerin memnuniyeti için yüksek kaliteli bir içecek sunabilir.


Teknoloji Kahve Dünyasını Nasıl Etkiler?


Gelişen teknolojiler, örneğin belirli bir bileşenin eksikliğini tespit eden daha doğru araçlar aracılığıyla kahve hazırlamayı değiştiriyor. Ayrıca, yeni yazılım ve donanım, dükkandaki kahve dağıtımını düzenlemekte ve yönetmektedir. Kahve satıcısıysanız yukarıdaki yenilikleri uygulayarak müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca üretim standartlarını ölçen uygulamalar olduğu gibi, pazar da içeceği tanıtmanın yeni yollarıyla gelişiyor. Sosyal medya yönetim araçları, işletmelerin tüketim kalıpları verilerini kullanarak kişiselleştirilmiş kahve hazırlıkları yoluyla daha fazla müşteri yakalamasına olanak tanır.ความคิดเห็น


bottom of page