top of page

Kahve Değirmenini Temizlemek İçin Pirinç Kullanılır Mı?Kahve değirmeninizi temizlemek için alternatif çözümler arayabilirsiniz karşınıza bazı kaynaklarda pişmemiş pirinç kullanmak çıkabilir. Pirinç, kahveden çok daha serttir ve öğütücünüzün motoruna ekstra yük katacaktır. Ayrıca macun gibi olacak ve öğütücünüzde istemediğiniz bölgelere yapışacaktır. Ayrıca nişastasından arındırmak çok zorlayıcı olabilir. Pirinç denildiğinde aslında değirmenleri temizlemek için kullanılan bir kimyasaldan bahsediliyor olabilir. Bu kimyasal birleşiminin görüntüsü pirince benzediği için adına "pirinç" denilmektedir.


Alternatif olarak; Sadece hazneyi çıkarın ve yıkayın. Ardından tüm lastik parçaları ve üst çapakları çıkarın. Ardından elektrikli süpürgeniz için sahip olduğunuz en küçük başlığı takın ve tüm eski kahveyi emdirin. Yukarıdan ve aşağıdan detaylıca kahve kalıntılarını makinenizle çekin. Sıkışmış kahve parçaları için bir kürdan alın ve gevşetin ve ardından emdirin.

Seramik çapaklara sahip el öğütücüler için parçaları ayırın ve ılık sabunlu suda yıkayın. Yeniden monte etmeden önce kurumasını bekleyin. Çelikli el değirmeni için, çapaklar, elektrikli öğütücüler için yukarıdaki yöntemin aynısını kullanır.
Comentários


bottom of page