top of page

Diyet Sırasında Kahve İçmek Mümkün Mü?
Kahve , pek çok yararlı özelliği olan harika bir içecektir . Dünyada çoğu insan tarafından her gün kullanılmaktadır. Ancak #diyet sırasında #kahve içmek mümkün mü? Ve bu dönemde ne tür kahve içmek daha iyidir? Ürünün kalori içeriği hakkında konuşursak, kahve, farklı diyetlerdeki insanlar için tamamen kabul edilebilir bir içecektir . Ancak bu sadece kalori içeriği on ila on iki kalori olan (bir porsiyonda) doğal kahve için geçerlidir. Tabii bu sadece kahveye süt, şeker, krema vb. ilave edilmemesi şartıyla. Bazı eklemelerden bahsetmeye değer. Son araştırmalar, bu kahve türlerinin diyetiniz için en uygunsuz olduğunu buldu. - #Latte, #kapuçino, #frappuccino ve #mocha. Hazır kahve , özellikle kakao, şeker veya krema eklenmiş çeşitler kilo veren bir kişinin diyetinden tamamen çıkarılması gereken bir üründür. Kahvenin kalori içeriği, dikkat edilmesi gereken tek unsur değildir. Tonik ve canlandırıcı içeceklerin yanı sıra enerji tüketimini artıran içecekler kategorisinden kahve. Böylece insan vücudu çok daha fazla kalori "yakar", bu da diyet sırasında doğal kahve gibi bir içeceğin içilmesinin kilo verme sürecini hızlandırmaya yardımcı olduğu anlamına gelir . Ama işte bazı nüanslar:

  • Kahve zararlı olabileceğinden aç karnına içilmemelidir;

  • Bu içeceğin aşırı tüketiminin kan basıncının yükselmesine, çarpıntıya, terlemeye, baş ağrısına ve halsizliğe yol açabileceğini unutmamalıyız;

  • Kahve, adrenalin arzını önemli ölçüde tüketir, ancak bu tehlike yalnızca aşırı içecekle ortaya çıkabilir.

Diyet sırasında bir kişinin kahve gibi kokulu ve lezzetli bir içecekten vazgeçmek zorunda olmadığı açıktır . Ana unsur, bazı kısıtlamalara uymaktır:

  1. Akılda tutulması gereken ilk şey, herhangi bir katkı maddesinin (krema, süt, şeker vb.) kahvenin kalori içeriğini arttırmasıdır.

  2. İkincisi - kahve sadece yemekten sonra içilmelidir, çünkü aç karnına içilmesi önerilmez.

  3. Üçüncüsü, içtiğiniz içecek miktarıdır - çok fazla içemezsiniz. Bu güçlü içeceğin aşırı miktarları sadece diyet yapanları değil insan sağlığını da olumsuz etkileyebilir.

Komentarze


bottom of page